تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی؟

دکوراسیون رامسین: در برخی موارد اتفاق افتاده است که خیلی از افراد دکوراسیون داخلی را با طراحی داخلی اشتباه می گیرند. ممکن است شباهات زیادی بین این دو شغل وجود داشته باشد. باید گفت تفاوت اینها بسیار کم است و تنها در چند مورد اختلاف وجود دارد که برخی از آنها بسیار ظریف و برخی دیگر اختلاف قابل توجهی است. به همین خاطر در این یادداشت قصد داریم به مقایسه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی بپردازیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی یکی از مشاغلی  است که نیاز چندانی به دانش و فعالیت های عملی ندارد و همه چیز به زیبا شناسی مربوط می شود. معمولا دکوراتورها خود را درگیر بازسازی و یا برنامه ریزی ساختاری نمی کنند و زمانی کار خود را شروع می کنند که فعالیت های ساختمانی به اتمام رسیده باشد و بیشتر بر سطوحی تمرکز دارند که در چشم باشند.

با این وجود افرادی که به دکوراسیون داخلی اشتغال دارند می بایست آموزش هایی در این زمینه دیده باشند. این آموزش ها بیشتر مربوط به بررسی سبک ساختمان ها، سبک مبلمان و مبلمان اداری ، طرح اتاق و غیره هستند.

دکوراتورها متخصصین تغییر چیدمان اتاق هستند. آنها به مشتری کمک می کنند تا سبک، تم، مبلمان و تزئینات خود را انتخاب کنند. در واقع کار آنها بروز رسانی رنگ و تغغیر چیدمانی است که نیاز به تازه شدن دارند.

دکوراتورها اغلب به تنهایی کار می کنند و رابطه نزدیکی با معماران و پیمانکاران ساختمانی ندارند. زیرا کار آنها زمانی شروع می شود که فعالیت معماران و پیمانکاران به اتمام رسیده است. از این رو تعاملی بین آنها وجود ندارد. آنها بیشتر با سازندگان مبلمان، خیاطان، پرده دوز ها، مجسمه سازان و متخصصان صنعت دیگر در ارتباط هستند.

طراحی داخلی

طراحی داخلی شغلی است که به دانش و فعالیت های عملی نیاز دارد. دانشگاه های بسیاری وجود دارند که دوره های طراحی داخلی برگزار می کنند. طراحان داخلی معمولا در مورد رنگ و پارچه، طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، نقاشی، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری و غیره دروسی را می گذرانند. بیشتر فارغ التحصیلان این رشته قبل از اینکه شرکت خود را تاسیس کنند باید چند سالی به کارآموزی در سایر شرکت ها بپردازند.

آنچه آنها انجام می دهند بیشتر به فضا اتاق ربط دارد، فعالیت های آنها بیشتر به طراحی و نوسازی فضای داخلی کمک می کند. آنها نه تنها ظاهر اتاق را عوض می کنند، بلکه تغییراتی در کارایی اتاق نیز ایجاد می نمایند. فعالیت های آنان شامل نقاشی کف ساختمان تا چیدمان لوازم تزئینی در داخل اتاق می باشد.

طراحان داخلی ارتباط تنگاتنگی با معماران و پیمانکاران ساختمانی دارند. با توجه به توضیحات فوق، زمانی که به تغییرات ساختاری در خانه یا محل کار خود نیاز دارید (مانند برداشتن و جابجایی یک دیوار، نصب پارتیشن اداری یا افزودن درب یا پنجره) بهتر است به سراغ طراحان داخلی بروید زیرا آنها قادرند این کارها را با کیفیت بهتری انجام دهند. آنها می توانند در طراحی و اجرا تغییرات ساختمانی کمک شایانی به شما بکنند. اگر نیازی به تغییرات کلی و ساختاری ندارید و تنها قصد تغییر در سبک چیدمان خانه را دارید، یا میخواهید رنگ یا کاغذ دیواری اتاق ها را تعویض کنید، بهتر است از یک دکوراتور داخلی کمک بگیرید. آنها می تواند در انتخاب لوازم خانه و سازگاری آنها با هم به شما کمک کنند، همچنین قادر هستند اتاق را به شکل مطلوبی در بیاورند بدون اینکه هیچ خرابی ظاهری در اتاق ایجاد کنند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا