تغییر دکوراسیون آشپزخانه| نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه موضوع این مقاله از رامسین می باشد. آیا به دنبال ایده های جدید تزئین آشپزخانه هستید، اما زمان یا بودجه لازم برای بازسازی عمده را ندارید؟ چند نکته ساده در زمینه تزئین آشپزخانه وجود دارد. تغییر رنگ دیوار ارزان ترین راه برای به روز رسانی اتاق است. یک نقطه کانونی در آشپزخانه خود انتخاب کنید.

آشپزخانه ها در بین قسمت های مختلف یک خانه برای خانم های خانه دار، مهم ترین قسمت خانه هستند. زیرا کدبانوی خانه زمان زیادی از وقتش را در آنجا می گذراند و دلش می خواهد برای چیدمان آن و خرید وسیله برای دکوراسیون آن سنگ تمام بگذارد.

خرید وسیله ی مناسب برای آشپزخانه و چیدمان آن اهمیت ویژه ای در ایجاد یک دکوراسیون منحصربفرد و جذاب دارد. هر کسی با توجه به سلیقه شخصی خودش می تواند تم خاص خودش را داشته باشد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

ایده های کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب کابینت آشپزخانه مناسب در طراحی دکوراسیون آشپزحانه بسیار مهم است. در گذشته اغلب کابینت ها را از جنس چوب یا فلز می ساختند. ولی امروزه تنوع زیادی در متریال و مدل کابینت در بازار موجود است. این المان ها در طرح و رنگ و سایز های متفاوت ساخته می شود. به صورت کلی انواع کابینت به دو صورت کلاسیک و مدرن تقسیم می شوند و همه مدل ها در این دو گروه جای میگیرند.

روی سطوح چوبی را میتوان تماما با پوششی از لاک چوب یا روکشی از پلاستیک پوشاند. قفسه های آشپزخانه به صورت چوبی یا تخته ای با روکش پلاستیکی هستند. استفاده از قفسه های فلزی برای قرار دادن قابلمه و ماهیتابه بهتر است .در صورت کوچک بودن فضای آشپزخانه نصب درهای کشویی تاشو توصیه میشود. چون که این درها هنگام باز شدن فضای چندانی را اشغال نمی کنند. از کابینت های طبقه دار برای نگهداری ظروف بزرگ سنگین یا وسایلی که از آن ها به ندرت استفاده می شوند می توان بهره گرفت.

هنگام سازماندهی آشپزخانه، به نحوه چیدمان و مکان استفاده وسایل فکر کنید. ظروف صبحانه و کاسه ها را در قفسه نزدیک به میز صبحانه قرار دهید. ظروف پلاستیکی را در یک قفسه نگه دارید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه ایده های کاربردی

چند نکته در مورد استفاده از قفسه ها در دکوراسیون آشپزخانه

۱-بر روی قفسه ها از پوشش‌های مناسب استفاده کنید. این پوشش ها کمک می کنند که قفسه‌ها بهتر محافظت شود و از خش دار شدن آنها جلوگیری می شود ظروف چوبی زیبایی خاصی به نمای کلی قفسه می بخشند.
۲- بر روی یکی از بشقاب ها پودر طلایی اکرلیک بپاشید و آنها را با قلمو رنگ آمیزی و تزئین کنید صبر کنید تا رنگ ها خود شوند.
۳- ظرف یا کوزه ای را می توانید با رنگ های قرمز و طلایی تزیین و رنگ آمیزی کنید همچنین رنگ را میتوانید به صورت نقطه ای بر روی ظروف مورد نظر بپاشید.
۴- در آشپزخانه‌های کوچک بهتر است از هر گوشه و کنار آن استفاده کنید از هر گوشه‌ای از آشپزخانه استفاده مفیدی شده است مثلاً به کمک آویزهایی میتوانید فضای مناسب برای فنجان ها و دیگر ظروف کوچک و دم دستی فراهم آورید.
۵-برخی از ظروف قدیمی و زیبا و سایل مناسبی اند که میتوانید آنها را به تماشا بگذارید بنابراین اگر چنین ظروفی دارید حتماً جایی نیز برای آنها در نظر بگیرید فضای قفسه مکان مناسبی است که صاحبخانه ظروف مورد علاقه و دلخواه خود را در آن به نمایش بگذارد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه ایده های کاربردی و جذاب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *