خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

تشک تختخواب تا چقدر مهم است؟

WhatsApp Image 2020-05-20 at 5.15.18 PM

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: اگر در حال حاضر مشکلی در خواب دارید و نمی دانید که دلیل بی خوابی شما چیست، ممکن است از خودتان چند سوال بپرسید: آیا تشک در خواب شما تاثیر دارد؟ آیا تعویض تشک می تواند این مشکل را حل کند؟ اگر چنین است، چگونه؟ اگر این این طور است برای بهبود آسایش و آرامش خواب بهتر در شب و کاهش درد و ناراحتی ، چه نوع تشکی را باید پیدا کنید؟

ما به شما خواهیم گفت که محل خواب و تشکی که روی آن می خوابید تاثیر زیادی روی خواب شما دارد.

قبل از پاسخ دادن به این سؤالات ، ابتدا به برخی از آمارها نگاهی بیندازیم که اهمیت خواب خوب را نشان می دهد.

سلامتی و هزینه اقتصادی خواب ضعیف

مطالعات نشان داده اند خواب ناکافی می تواند اثرات منفی بر سلامتی داشته باشد. طبق گزارش سال ۲۰۱۶ به بنیاد سلامت خواب ، که توسط مؤسسه بهداشت خواب آدلاید انجام شده است ، خواب ناکافی در طول روز در حدود ۳۳ تا ۴۵ درصد بزرگسالان (در همه گروههای سنی) تأثیر می گذارد.

علاوه بر این ، در همان گزارش ۱۲ درصد از بزرگسالان (در تمام گروه های سنی) کمتر از ۵ ½ ساعت در روز می خوابند ، در حالی که سه چهارم از همان پاسخ دهندگان مشابه ، اختلال در روز و سایر علائم مربوط به خواب را گزارش می دهند.

هزینه اقتصادی خواب ضعیف

در گزارشی که توسط Deloitte Access Economyics منتشر شد ، نشان داد که کمبود خواب منجر به غیبت بیشتر ، کاهش بهره وری و افزایش خطر صدمات ناشی از کار می شود. برای تأمین آن ، هزینه اقتصادی ترکیبی از اثرات خواب ضعیف سالانه ۶۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود ، به همان اندازه باورنکردنی که به نظر می رسد

با تمام این گفته ها ، این سؤال را ایجاد می کند: آیا ارتقاء به یک تشک جدید واقعاً می تواند نتایج بهتری در خواب داشته باشد؟

مزایای ارتقاء به تشک جدید


بدیهی است که برخی از افراد به خاطر حفظ سلامتی به خواب نیاز دارند. این موارد شامل شرایطی مانند آپنه خواب ، استرس ، عدم ورزش ، رژیم غذایی ضعیف و عادت بد خواب است. این مسائل البته باید توسط یک متخصص بهداشتی واجد شرایط تشخیص داده و درمان شود.

خارج از چنین موارد پزشکی ، به روزرسانی سیستم رختخواب شما می تواند مزایای سلامتی بی شماری داشته باشد و حتی به کاهش علائم برخی از شرایط پزشکی از قبل موجود کمک کند.

در اینجا فقط چند روش مختلف وجود دارد که یک تشک جدید می تواند بهزیستی عمومی شما را بهبود بخشد:

علائم آلرژی کاهش یافته است

با توجه به طراحی حفره داخلی که در تشک های قدیمی مشاهده می شود ، آنها بیشتر در معرض آلرژن های خانگی و کنه های گرد و غبار هستند. پس از داخل شدن ، کنه های گرد و غبار مدفوع و سلول های مرده پوست را ترک می کنند ، که هر دو باعث واکنش های آلرژیک می شوند.

با نو کردن به یک تشک جدید ، از نظر ایده آل ، این باعث می شود که کنه های گرد و غبار از ورود به آن جلوگیری کنند.

اگر بودجه شما فقط به یک تشک سیم پیچ / بهاری اجازه می دهد ، حداقل آن را با یک محافظ تشک هایپوآلرژنیک جا دهید.

بهبود آسایش و کاهش درد

جای تعجب ندارد که ارتقاء یک تشک جدید به شما کمک می کند در شب احساس راحتی بیشتری داشته باشید. اما دقیقاً تا چه حد می تواند این راحتی و آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد؟

چندین عامل وجود دارد که تعیین می کند کدام نوع تشک مناسب شماست. یکی از مهمترین آنها میزان استحکام است. در حالت ایده آل ، شما باید بر اساس نوع خواب خود بر روی انواع تشک زیر بخوابید:

سفت و سخت: برای افرادی که مشکلات عضلانی دارند بسیار عالی است ، زیرا یک تشک محکم به ستون فقرات کمک خواهد کرد.
متوسط: برای افرادی که کمر درد دارند ایده آل است ، زیرا به پشتیبانی از ستون فقرات ، کمر و گردن شما کمک می کند.
نرم: بالشتک نرم به راحتی می تواند منحنی های طبیعی بدن شما را پشتیبانی و محاصره کند.
بنابراین ، انتخاب یک تشک مناسب – یکی از آن که مطابق با معمول ترین وضعیت خواب شماست ، تعادل مناسب و راحتی را ارائه می دهد و به هم ترازی ستون فقرات کمک می کند – به کاهش علائم درد پشت ، مفاصل و شانه کمک خواهد کرد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *