تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی منزل!

طراحی دکوراسیون رامسین: داشتن فرش در هر خانه ای برای راحتی لازم است و می تواند ایجاد فضای راحت و دلپذیری برای یک اتاق کند. غالباً اتاقها بدون فرشهای زیبا که در آن نصب شده است ، خالی می شوند ، به خصوص اگر فردی هستید که عاشق مینیمالیسم است پس فرش برای چنین دکوراسیونی حتما واجب خواهد بود.

جالب است بدانید که محققانپی برده اند که فرش ها در فصول سرد سال ، گرما و راحتی را فراهم می کنند ، زیرا هوای گرم را طولانی تر از کف چوبی نگه می دارد. و چون خیلی از مردم ایران هنوز عادت به نشستن روی مبل ندارند و دوست دارند که روی فرش بنشینند بسیار مناسب است اگر از فرش در خانه خود استفاده کنند. کما اینکه فرش مانع از ایجاد رطوبت در خانه می شود.

لازم است که فرش خود را به صورت حرفه ای تمیز کنید تا اطمینان حاصل کنید که لازم نیست زودتر از آنچه فکر می کنید آن را تعویض کنید. چرا که معمولا فرش ایرانی با نخ خوب، اگر به درستی نگهداری شود سالیان سال ماندگاری خواهد داشت. به همین خاطر توصیه می کنیم که نخست از فرش دستبافت ایرانی استفاده کنید و حتما در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را به خرج بدهید. مخصوصا اینکه تمیز کردن فرش اگر به خوبی انجام نشود احتمال فرسوده شدن آن زیاد است. اما چند نکته مهم لازم است که حتما در مورد فرش بدانید. در این مطلب قصد داریم مزایای تمیز کردن فرش را خدمت شما ذکر کنیم که امیدوارم با مطالعه آن بهره کافی را ببرید.

آلرژی های شما را بهبود می بخشد

فرش می تواند بسیاری از آلرژن ها ، ذرات گرد و غبار و باکتری ها را جمع آوری کند ، و همین امر باعث شود شما و خانواده را دچار مشکلات آلرژی و مشکلات تنفسی مانند آسم کند. آب داغ مورد استفاده در هنگام تمیز کردن فرش باعث از بین رفتن همه مواردی که باعث ایجاد آلرژی می شود، خواهد شد.

جاروبرقی فرش خود به طور مرتب می تواند به از بین بردن کنه های گرد و غبار و باکتری ها کمک کند ، اما به همان روشی که تمیز کردن فرش حرفه ای با استفاده از GA کامپوزیت انجام می دهد ، آن را تمیز نمی کند. اگر این حساسیت ها شروع به ساختن کنند ، سلامت شما در معرض خطر است.

ظاهر و فرش شما را جدیدتر کنید!

برخی قالی شویی های حرفه ای فرش را از گرد و غبار و گرد و غبار ایجاد شده در الیاف فرش به خوبی تمیز می کنند. به همین دلیل ممکن است با شستن آن ظاهر الیاف کمی بهم ریخته به نظر برسد. در حال حاضر ابزاری وجود دارند که می تواند با شانه کردن فرش چنین ظاهری را درست کنند. البته قبل از هر کاری حتما با افراد خبره ای که در زمینه فرش تخصص دارند مشورت نمائید.

طول عمر فرش را تقویت کنید

فراموش نکنید استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن فرش به افزایش عمر آن کمک خواهد کرد. در اینجا نیز حتما از افراد متخصص مشاوره بگیرید چرا که فرش های سنتی و دستبافت هر کدام یک سرمایه هستند و تعویض آنها می تواند هزینه های سنگینی برای شما در پی داشته باشد.

تمیز کردن فرش بدون آب و به طور مرتب باعث از بین رفتن ضایعات می شود و خلاء آن را بین تمیز کردن آسان تر می کند.

حذف لکه فرش

ریختن غذا یا نوشیدنی روی فرش یک اتفاق پیش بینی نشد در خانه است ، اما اگر درست شستن فرش را بلد باشیم از این بابت نگرانی نخواهیم داشت.

معمولا با استفاده از آب داغ و یکسری محلول هایی چون شامپو فرش لکه های سرسخت را می توانید به آسانی از بین ببرید. این روش می تواند لکه هایی مانند جوهر ، لکه های حیوان خانگی ، شراب قرمز ، لکه های قهوه ، گل و … راپاک نماید.

پاک کننده حرفه ای فرش

همان طور که گفتیم فرش یکی از وسایل با ارزش هر خانه ای است به همین دلیل اطمینان از تمیز کردن آن از داخل و همچنین قسمت بیرونیضروری است. جاروبرقی منظم فقط سطح فرش را تمیز می کند و مقداری از خاک و زباله ها را از بین می برد ولی با محلول هایی که مخصوص فرش ساخته شده است به راحتی می تواند شما را از شستشوی آن بی نیاز کند.

بهترین استفاده از یک جاروبرقی حرفه ای این است که بدانید تار و پود فرش را حسابی تمیز می کند تا کاملاً باکتری های مضر و کثیفی که در الیاف تعبیه شده است را از بین ببرد.

اگر شما یا اعضای خانواده تان از آسم یا آلرژی رنج می برید ، متوجه خواهید شد که با تمیز کردن فرش تنفس در خانه بهتر شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا