تاثیر دکوراسیون به کسب و کار دندانپزشکی!

دکوراسیون رامسین: میزان مهارت یک پزشک حاذق از جمله اصلی ترین و مهم ترین عواملی است که می تواند افرادی که مایل هستند دندان های خود را ترمیم و یا زیباتر کنند جذب کنند.

اما در این میان طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی نیز در جذب مشتری یک نقش مهم و اساسی را بازی می کند. حتما متوجه شده اید که بسیاری از مطب های دندانپزشکی به طور معمول بخشی از فضای خود را به اتاق انتظار، جایگاه منشی و نصب یونیت ها اختصاص می دهند. فراموش نکنیم طراحی که هر کدام از این فضاها باید بر اساس کاربردی که دارند باشد. برای مثال یونیت دندانپزشکی مکانی است که بیمار همه وقت خود را در آنجا سپری می کند بنابراین بهتر است برای این مکان دکوراسیونی آرامش بخش و زیبا  فراهم کنید.

برخی از کارشناسان این حوزه معتقد هستند که يونيت قلب مطب دندانپزشکی محسوب می شود و اگر در این بخش مشکلی به وجود بیاید عملکرد و کارآيی مطب نیز تحت شعاع قرار خواهد گرفت. به همین خاطر انتخاب یونیت دندانپزشکی از نظر پزشکان یک تصمیم آسان نیست و دندانپزشکان در هنگام راه اندازی مطب به آن توجه ویژه ای دارند.

باید گفت داشتن اطلاعات کافی از یونیت یکی از ضروریات مهمی است که ما را در استفاده بهينه، نگهداری و حتی تشخيص انجام کار در هنگام مواجه با مشکلات مختلف، یاری خواهد کرد. همچنین اگر اطلاعات کافی و کاملی از یونیت دندانپزشکی داشته باشیم می توانیم به خوبی از آن نگهداری کنیم و باعث افزایش طول عمر آن شویم.

در مورد قیمت یونیت هم این نکته را فراموش نکنیم که با توجه به امکانات و کیفیت متفاوتی که یونیت دندانپزشکی دارد می تواند دامنه گسترده ای در بر بگیرد، به همین دلیل شما می توانید با توجه به مبلغی که برای این کار کنار گذاشتید یک یونیت دندانپزشکی مناسب تهیه و انتخاب کنید.

کارشناسان دکوراسیون داخلی در مورد چنین فضایی اعتقاد دارند بهتر است صندلی دندانپزشکی مقابل پنجره مطب و یا روبروی تلویزیون یا تابلویی زیبا قرار بگیرد. وجود آکواریومی با ماهی های زیبا در مقابل صندلی دندانپزشکی نیز خالی از لطف نیست.

داشتن یک نورپردازی استاندارد، انتخاب رنگ های مناسب فضا، از دیگر از نکات قابل توجهی است که در طراحی یک دکوراسیون موفق برای مطب دندانپزشکی می توانیم بهره بگیریم.

در مورد انتخاب رنگ نیز کارشناسان معتقد هستند مطب دندانپزشکی می بایست از رنگ های آرام بخش، ملایم و یا رنگ های انرژی بخش برای دیوار و یونیت استفاده کرد. همچنین بهتر است از یک رنگ مشترک برای رنگ اتاق و رنگ اتاق انتظار و درمان استفاده شود.

برای نورپردازی در مطب دندانپزشکی نیز باید از ترکیب نور سفید و نور زرد استفاده کرد تا نوری شبیه به نور روز در فضای مطب به وجود بیاید. همچنین بهتر است.

نکته دیگر اینکه برای القای یک حس آرامش و نشاط آور به مراجعه کنندگان از وجود گیاهان طبیعی غفلت نکنید.

بازدیدها: 0

مطالب مرتبط