تأثیر وسائل زینتی در دکوراسیون داخلی ویلا ها

آنچیزی که می تواند نمای داخلی یک ویلا را بسیار زیباتر و جذاب تر از پیش کند، نقشه ی ساخت ویلا نخواهد بود.‌ هرچند این موضوع هم در زیبایی نمای داخلی ویلا اثر بسیاری را برجای می گذارد ولیکن گاهاً حتی خوش نقشه ترین ویلا ها هم آنقدر که باید و شاید است حاوی نمای زیبا و گیرایی نیستند‌. لذا علّت این امر در چه ها خلاصه می شود؟ بله، علّت موضوع بسیار ساده است. علّت را بایستی در چیدمان داخلی ویلا و شیوه ی استفاده از لوازم تزئینی برای دکوراسیون داخلی ویلا خلاصه کنیم.

امکان دارد شما در لاکچری ترین و شیک ترین ویلا ها سکونت داشته باشید، ولی حس خوشایند و خوبی را از محیط اطراف خود دریافت ننمایید. در مقابل این موضوع هم امکان دارد در یک ویلای معمولی حضور داشته باشید، ولی چیدمان و لوازم تزئینی بدان قدر انرژی مثبت و حس و حال خوشایند در وجود شما رقم بزند که از هزاران ویلای خوب و لاکچری هم بهتر و دل چسب تر باشد. از این جهت این سلیقه و هنر شما خواهد بود که می تواند یک ویلا را به فضایی جذاب و گیرا مبدل سازد.

در انتخاب لوازم و وسائل تزئینی برای دکوراسیون ویلا با نمایی شیک و جذاب به نکات بیان شده در قسمت زیر توجه کنید؛

توجه داشته باشید که نوع چیدمان داخلی ویلای شما به چه شکل است! چنانچه که ویلای شما حاوی ساختار و چیدمانی مدرن است از انتخاب لوازم و تجهیزات تزئینی کلاسیک امتناع ورزید. این کار منجر خواهد شد که ملغمه ای از دکوراسیون مدرن و کلاسیک با همدیگر تلفیق بشوند که نه تنها این کار به زیبا شدن ویلای شما کمک نخواهد کرد، بلکه منجر به ایجاد احساس دوگانگی از قرار گرفتن در محیط می شود.

اگر که شما مایل هستید برای دکوراسیون داخلی ویلای خود لوازم و وسائل تزئینی خریداری نمایید، دست برروی هر وسیله ای که خوشتان آمد، نگذارید. قرار نمی باشد هر آنچه که بسیار زیبا است با ساختار و سازگار ویلای شما هماهنگ باشد. از این جهت پیش از انجام هر کاری بدین موضوع فکر نمایید که آیا وسیله هایی که برروی آن دست گذاشته اید، در عین زیبا و جذاب بودن به چیدمان ویلای زیبای شما هم می آید و یا نمیاید. به عنوان نمونه؛ کوسن هایی با طرح های زیبا، شاد و سنتی با قرار دادن در نقطه ی کانونی ویلا یعنی آن که اتاق نشیمن و نیز پذیرایی حس و حال لطیف و دوست داشتنی در فضا رقم خواهد زد. امّا اگر که سبک دکوراسیون ویلای شما مدرن می باشد، به هیچ وجه نباید این نوع از لوازم تزئینی را خریداری نمایید.

نیز از سویی هم اگر که شما فضای کافی در راستای قرار دادن یک لوازم و وسیله تزئینی ندارید بدین مسئله فکر نکنید که بالاخره قسمتی از ویلا برای آن پیدا خواهد شد. شما قرار است فضاهای خالی ویلا را با این وسیله تزئینی پر نمایید و بدان جلوه و شکوه ببخشید. نه آن که به زور تعدادی از وسیله هایی که محیط کافی برای آن وجود ندارد را داخل ویلا قرار بدهید.

در پایان هم اگر شما در ارتباط با رنگ بندی به شک و شبهه افتاده اید و یکی از رنگ های زیبا نظر شما را به خود جلب نموده است به سلیقه و علاقه شخصی خود بی اعتنا باشید. چرا که شما باید در ابتدا این موضوع را مورد توجه قرار بدهید که آیا این وسیله تزئینی با دیگر اجزاء شامل هارمونی است و یا خیر!

انتخاب لوازم و وسائل تزئینی برای دکوراسیون ویلا

گیاهان زیبا، شاداب، سرزنده داخل یک گلدان تزئینی و چَشم نواز؛

وجود گیاهان سرزنده در مکان زندگی ما می تواند منبع آسایش و آرامش و انرژی مثبت باشد. از این جهت هرگز از قرار دادن گیاهان در محیط زندگی خود غافل نگردید. ماقبل از آن که اقدام به خرید گیاه برای محیط داخلی ویلا کنید، اطمینان خاطر کسب کنید که محیط مناسبی برای قرار دادن گلدان در اختیار خود دارید. همچنین بایستی دقّت کنید که این گیاهان برای محیط داخلی ویلا مناسب و مطلوب هستند. خرید گیاهان که نمی توانند در فضای بسته به زندگی خود امتداد بدهند منجر خواهد شد تا برگ های آن به زودی زود، زرد و پژمرده گردد و گیاهان خشک گردند. از این جهت برای آن که دکوراسیون داخلی شما همیشه نمایی زیبا و شاداب داشته باشد در انتخاب نوع گیاه خریداری شده توجه بنمایید.

مرحله ی مهم جهت زیباسازی هر چه بهتر و بیشتر دکوراسیون داخلی ویلا اتخاذ نوع گلدان می باشد. اقسام گلدان های شیک و تزئینی در بازار به چَشم می خورد که شما می توانید گیاهان خود را داخل آن جای بدهید. از گیاهان رونده گرفته است تا به گیاهانی که ریشه آن ها در دل خاک جای می گیرد.

گیاهان زیبا، شاداب، سرزنده داخل یک گلدان تزئینی و چَشم نواز؛

قرار دادن تابلو های نقاشی برروی دیوار؛

تفاوتی ندارد که ویلای شما حاوی دکوراسیون مدرن باشد و یا کلاسیک. تابلو های نقاشی در همه حال یک انتخاب عالی و ظریف برای زیباسازی محیط داخلی ویلای شما است. اگر که ویلای شما دارای سبکی مدرن می باشد می توانید از اقسام گوناگون نقاشی ها با طرح ها و سبک های مدرن و مفهومی بهره بگیرید. تابلو های نقاشی که به سبک و سیاق مدرن طراحی گردیده اند غالباً مفهومی انتزاعی درون خویش دارند و می توانند به زیبایی تمام، حال و هوای خانه شما را به آنچه که در ذهن دارید، نزدیک تر بنماید. این تابلو نقاشی ها اغلب قاب ساده ای را دورتادور خود دارند. ولیکن تصویری که داخل قاب نمایان می شود بسیار مفهومی بوده و دلنشین است.

از سویی دیگر اگر که ویلای شما حاوی دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد، شما می توانید تابلو نقاشی هایی پر از جزئیات و ریزه کاری ها برروی دیوار نصب بنمایید که شامل قاب هایی با نقوش برجسته ظریف است. قاب هایی که تراشکاری شده هستند می توانند حس و حال سلطنتی و درباری به ویلای شما ببخشند. از این جهت در ارتباط با نوع نقاشی و نوع قاب بهتر است، توجه داشته باشید. چرا که هر سبک تابلو نقاشی برای هر دکوراسیون داخلی مناسب نخواهد بود. دوستان عزیز امیدواریم که ما توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز شما را در ارتباط با تأثیر وسائل زینتی در دکوراسیون داخلی ویلا ها در اختیارتان قرار بدهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا