تأثیر سبک دکوراسیون بر روی فضای داخلی ویلا ها

تأثیر سبک دکوراسیون بر روی فضای داخلی ویلا ها

با استناد به مقدار اهمیت و پرطرفدار بودن دکوراسیون داخلی در بطن ویلا ها و منازل و نیز تنوع و گستردگی سبک های این مبحث درون معماری، ما مایل هستیم ضمن این مقاله در ارتباط با تأثیر سبک دکوراسیون بر روی فضای داخلی ویلا ها سخن بگوییم. البته که نکات بسیار جذابی را در اختیار شما خواهیم گذاشت. نهایتاً توصیه میکنیم تا به پایان این مطلب با ما همراه باشید.

نگاهی به سبک شناسی دکوراسیون داخلی؛

موضوع دکوراسیون داخلی برای ویلا ها و منازل، یکی از مباحثی است که طرفداران بیشماری را میان معماران و طراحان ساختمانی به خود مجذوب ساخته است. نیز از سویی هم امر دکور نمودن و یا دیزاین وسیله ها و لوازمی که در منازل و ویلا ها مورد بهره گیری واقع می شود. حال از سلیقه شخصی افراد هم پیشی گرفته است. تحت عنوان یک علم در بینابین افراد معرفی میشود. پیش از این که اشخاص متوجه اثرات بسیار زیاد دکوراسیون داخلی بر محیط ویلا و یا منازل خود بشوند، معتقد بر این امر بودند که چیدمان وسایل نیاز به قاعده و ضوابط خاصی ندارد. بنابراین می توان بنابر سلیقه ی فردی در این حیطه عمل نمود.

لذا در واقعیت بدین حالت نیست. به بیانی دِگر صحیح می باشد که سلیقه ی اشخاص نقش به سزایی را در چیدمان و دیزاین ویلا و یا منازل دارد، ولیکن دکوراسیون داخلی حاوی اصول و خصوصیات ویژه ای است. چنانچه که از آن تبعیت بشود نهایتاً با دکوراسیونی زیبا تر و خاص تر رو به رو خواهید شد. از این جهت با استناد به این مسائل می توان بدین نتیجه دست پیدا کرد که معماران و طراحان، هم اکنون تمامی ما از سبک های گوناگونی در راستای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها و یا خانه ها بهره می گیریم. این مسائل توانسته است موضوع سبک شناسی دکوراسیون داخلی را به درستی نمایان سازد.

نگاهی به سبک شناسی دکوراسیون داخلی؛

تفاوت موجود میان طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چیست!

به اشتباه گرفتن طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی از جمله اشتباهات رایج و متداول در سبک شناسی دکوراسیون داخلی می باشد! حال آن که این دو موضوع با هم دیگر تفاوت بسیاری را دارد! یکی از این تفاوت ها در این مورد خلاصه می شود که؛ دکوراسیون داخلی ویلا ها و خانه ها در واقعیت به چیدمان اسباب و اثاثیه در یک ویلا و نیز یک خانه اطلاق می شود. با بهره گیری از کم به زیاد نمودن لوازم و وسیله ها در فضای مدّنظر و یا دگرگونی و نقل و انتقال لوازم در محیط داخلی ویلا و یا خانه می توان آن را دچار برخی از تغییرات و تحولات نمود.

طراحی داخلی در واقعیت ماهیت و شکل بنا می باشد. طراحی شکل و نمای داخلی یک ویلا با استناد به ارکان بسیاری که فراتر از اشیاء می باشند، انجام خواهد شد. پیش از دیزاین و دکور نمودن فضای داخلی یک خانه شما میبایست یک محیطی مهندسی گردیده که براساس استاندارد های جهانی در عالم معماری طراحی گردیده است را در اختیار خویش داشته باشید.

سبک شناسی دکوراسیون داخلی حاوی چه سبک هایی خواهد بود؟

 • سبک معاصر.
 • سبک کلاسیک.
 • سبک مدرن.
 • سبک روستیک.
 • سبک اسکاندیناوی.
 • سبک صنعتی.
 • سبک بوهمین.
 • سبک ادغامی مدرن و کلاسیک.
 • سبک هالیوودی‌.
 • سبک ساحلی.
 • سبک روستایی.
 • سبک انتقالی.

سبک شناسی دکوراسیون داخلی حاوی چه سبک هایی خواهد بود؟

تأثیر سبک دکوراسیون مدرن بر روی فضای داخلی ویلا ها؛

سبک مدرن از جمله سبک شناسی دکوراسیون داخلی خانه ها و ویلا ها به شمار می رود. که هم اکنون علاقه مندان و طرفداران بیشماری را به سمت و سوی خود مجذوب ساخته است. تفاوت اصلی موجود میان سبک معاصر و سبک مدرن در این موضوع خلاصه می شود که سبک مدرن از ضوابط و قواعد ویژه ای تبعیت می نماید. نقطه ی مشترکی که بین این دو سبک به چَشم می خورد، در رنگ های مشابه مورد استفاده در دکوراسیون داخلی ویلا ها است. بنابراین ما می توانیم در سبک مدرن و سبک معاصر شاهد استفاده از رنگ های خنثی و شبیه به هم باشیم.

اکسسوری هایی که در بطن سبک مدرن مشاهده می شود بسیار سهل و ساده است و پیچیدگی های اکسسوری هایی که در سبک معاصر وجود دارد زبانزد است. علاوه براین ها در اکسسوری های سبک مدرن از رنگ های خنثی و ساده بهره گرفته می شود.

قالب رنگی که افراد جهت دکوراسیون داخلی ویلا های مدرن مورد استفاده قرار می دهند، مونوکروم و تک رنگ می باشد. در این شیوه شما می توانید به خوبی از تابلو های مدرن بهره گیرید. چرا که این نوع از تابلو ها از شاخص های حائز اهمیت سبک مدرن به شمار می رود.

تأثیر سبک دکوراسیون معاصر بر روی فضای داخلی ویلا ها؛

از جمله اقسام سبک شناسی دکوراسیون داخلی می توان به سبک معاصر اشاره نمود. این سبک در بطن خود یک نکته مهم را جای می دهد. آن هم این می باشد که در این نوع از سبک دکوراسیون اکسسوری ها حائز اهمیت ترین المان به شمار می رود. به عبارتی بهتر و صریح تر این سبک از قوانین خاصی تبعیت نمی نماید. به گونه ای که انعطاف پذیری بسیار مطلوبی را با دیگر سبک ها از خود نمایان می سازد. شما می توانید در این سبک اکسسوری هایی را مورد استفاده قرار بدهید که دارای رنگ های خنثی هستند.

علاوه بر این شما می توانید در صورت انتخاب این سبک به عنوان سبک دکوراسیون خود از رنگ های گوناگونی به جهت خرید لوازم خانه خود بهره گیرید. پس می توانید به راحتی یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی خود انتخاب نموده و باقی اثاثیه های خود را به تناسب رنگی، رنگ اصلی خود انتخاب و تهیه بنمایید. از جمله دیگر ویژگی ها و شاخص های سبک دکوراسیون داخلی معاصر و کنونی می توان به استفاده از فلز، استیل و کروم اشاره نمود. بهره گیری از این قبیل المان ها می تواند به آسانی منجر به ایجاد حس آرامش و دوستی در محیط اطراف شما بشود.

دوستان عزیز ما امیدواریم که در این مطلب از خود شما را بتوانیم با اثرات برجای مانده از دکوراسیون و زیبا سازی محیط داخلی ویلا آشنا سازیم. البته که ما تنها توانستیم به دو سبک از دکوراسیون به گونه ای کلّی اشاره کنیم.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *