بازسازی و نوسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی چه تفاوتی با هم دارند|بهترین شرکت بازسازی و نوسازی در تهران

بازسازی و نوسازی چه تفاوتی با هم دارند؟

بازسازی و نوسازی موضوع این مقاله می باشد. بازسازی و نوسازی از لحاظ فنی تفاوت های مهمی با هم دارند. بازسازی و نوسازی ویلا، دو روشی هستند که باعث می شوند بافت های قدیمی به بافت امروزی تغییر پیدا کنند. بازسازی ویلا به معنی دوباره احیا کردن بنا و حفظ ساختار فرسوده بنا می باشد. در بازسازی ویلا، بخش هایی که آسیب دیده اند تعمیر می شوند. بازسازی بیشتر اصلاح وضعیت فضاهای داخلی و حوزه های تاسیساتی و ترمیم نما را در بر می گیرد.

نوسازی به معنی نو کردن می باشد. نوسازی زمانی صورت می گیرد که ساختار کلی بنا را دوست دارید، ولی می خواهید کمی آن را مدرن کنید. نوسازی ساختمان معمولآ به تغییرات ساختاری عمومی و تغییرات اساسی اشاره دارد. مانند: تعمیر کف، جبران مشکلات مربوط به تاسیسات ساختمان، بازسازی نمای ساختمان، تقویت ساختار کلی ساختمان.

بازسازی و نوسازی چه تفاوتی دارند
بازسازی و نوسازی چه تفاوتی دارند

بازسازی (Renovation) چیست؟

بازسازی عملی است، که باعث بهبود طول عمر بنا می شود. یا به عبارت دیگر بازسازی انجام فعالیت‌هایی به منظور حفظ و ماندگاری یک سازه فرسوده و قدیمی است. مرمت ساختمان علاوه بر دلایل خرابی و فرسودگی می تواند برای تغییر محیط با سلیقه شما می باشد.

عملیات بازسازی ساختمان بعد از گذشت چند سال به چشم می اید. به طور مثال: با گذشت چند سال کاشی های پله، نمای ساختمان، نورپردازی، رنگ دیوارها، درب ها نیاز به مرمت دارند. ساختمان ها پس از گذراندن عمر مفید به شدت در برابر زلزله آسیب پذیر می شوند. بازسازی می تواند به صورت جزئی و یا کلی باشد.

 

بازسازی کلی و جزئی

  1. تقویت ساختار کلی ساختمان
  2. تعمیر ساختار قدیمی ساختمان
  3. مرمت نمای ساختمان
  4. تعمیر دیوارها با مصالح مشابه مصالح اصلی
  5. تعمیر کف ساختمان
  6. رفع مشکلات تأسیسات ساختمان
بازسازی و نوسازی نمای ساختمان

نوسازی چیست؟

در بحث نوسازی یکسری تغییرات جزئی و کلی که زیر نظر معمار صورت می گیرد. امروزه خرید و ساخت یک بنا بسیار هزینه سنگینی دارد. از این رو نوسازی و بازسازی راه حل مناسبی می باشد.

در نوسازی باید اولویت های خود را تعیین کنید، زیرا با انجام اولویت بندی می توان در زمان و هزینه صرفه جویی کرد. قبل از اقدام به بازسازی و نوسازی باید میزان بودجه را نیز در نظر گرفت. زمان بندی در کار باعث سرعت و پیشرفت در آن می شود. هزینه مربوط به نوسازی بستگی به عواملی مانند: متراژ ساختمان، عمر بنا و … دارد.

تخریب و بازسازی ساختمان قدیمی

نتیجه گیری..

در این نوشته با بازسازی و نوسازی آشنا شدیم. شرکت رامسین با استفاده از تجربه 15 ساله خود در زمینه طراحی و ساخت ویلا در شمال، کردان، دماوند، لواسان و … سعی میکند پروژه های طراحی ویلاهای خود را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، شرایط مجیطی،سلیقه و سبک مورد نظر و نیازهای مشتری و با رعایت اصول سرمایه گذاری اقدام به طراحی پروژه های خود میکند.

جهت مشاوره طراحی داخلی ویلای خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *