بازسازی و نوسازی ویلا

بازسازی و نوسازی ویلا | نکات مهم اجرا

بازسازی و نوسازی ویلا

بازسازی و نوسازی ویلا موضوع این مقاله می باشد. بازسازی و نوسازی ویلا، دو روشی هستند که باعث می شوند بافت های قدیمی به بافت امروزی تغییر پیدا کنند. بازسازی ویلا به معنی دوباره احیا کردن بنا و حفظ ساختار فرسوده بنا می باشد. در بازسازی ویلا، بخش هایی که آسیب دیده اند تعمیر می شوند. بازسازی بیشتر اصلاح وضعیت فضاهای داخلی و حوزه های تاسیساتی و ترمیم نما را در بر می گیرد.

نوسازی به معنی نو کردن می باشد. نوسازی زمانی صورت می گیرد که ساختار کلی بنا را دوست دارید، ولی می خواهید کمی آن را مدرن کنید. نوسازی ساختمان معمولآ به تغییرات ساختاری عمومی و تغییرات اساسی اشاره دارد. مانند: تعمیر کف، جبران مشکلات مربوط به تاسیسات ساختمان، بازسازی نمای ساختمان، تقویت ساختار کلی ساختمان.

بازسازی و نوسازی ویلا
بازسازی و نوسازی ویلا

تفاوت بازسازی و نوسازی ویلا

بازسازی جهت دوام بخشیدن به سازه های قدیمی می باشد، اما نوسازی فرآیندی تجدید ساختمان نو جای ساختمان قدیمی را می گیرد. انجام تغییرات و افزودن عناصر جدید از مهم ترین اقدامات نوسازی ساختمان به شمار می رود. ولی در بازسازی ساختمان بخش های آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارند مورد مرمت قرار می گیرد. هزینه بازسازی نسبت به نوسازی بیشتر است. زیرا نیازمند تغییرات گسترده است و همچنین نیاز به گواهی نامه دارد.

رایج ترین اقدامات در نوسازی عبارتنداز:

  1. نصب سقف کاذب
  2. تعویض دستگیره درها
  3. تعویض یا نصب وان یا شیرآلات
  4. تغییر سرویس بهداشتی
  5. تغییر دکواسیون آشپزخانه
  6. تغییر طراحی داخلی ساختمان

بازسازی ساختمان معمولا به تعمیرات اساسی مانند:

  1. تقویت ساختار کلی ساختمان
  2. مرمت نمای ساختمان
  3. تعمیر ساختار قدیمی ساختمان
بازسازی و نوسازی ویلا قبل و بعد
بازسازی و نوسازی ویلا قبل و بعد

روش های بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

در یک حمام و سرویس بهداشتی تمامی لوازم و مواد به کار برده شده باید منطق و کاربرد خاصی داشته باشند یعنی برای هدفی خاص مناسب باشند . برای مثال وجود یک پرده حمام ابریشمی بر روی یک پرده حمام پلاستیکی هیچ منطق و معنای خاصی ندارد . در واقع طراحی خوب به معنای انتخاب لوازم و مواد مناسبی است که در عین زیبایی کاربرد و معنای خاصی داشته باشند مثل کمد و قفسه های حوله در حمام ، وان ، کف پوش های گرم ، کاشی های شیشه ای ، تخته کوبی و کابینت سازی های داخل سرویس بهداشتی

بهتر است در حمام های کوچک دوش های دستی برای بچه ها نصب نشود زیرا به راحتی قابل انتقال به اطراف هستند و موجب پاشیده شدن آب به اطراف و کثیفی خواهند شد . اما در حمام های بزرگ استفاده از این دوش های دستی بسیار مناسب و کاربردی است . یکی از ویژگی های حمام و سرویس های بهداشتی بزرگ این است که آن ها معمولاً ظاهری تمیز و مرتب تر دارند و کمتر شلوغ و کثیف به نظر می رسند . اما تنها مشکل موجود خیس شدن زیاد کف سرویس بهداشتی بخصوص اگر توالت جدا نداشته باشیم است ، بنابراین بسیار خوب که از سیستم گرمایش زیرزمینی بهره بگیرید.

اگر حمام شما فضا بزرگی داشته باشد و در عین حال پنجره یا پنجره های بزرگی داشته باشد که در عین آوردن نور به حمام از بیرون دید نداشته باشند بسیار مناسب است . بنابراین اگر فضای حمام اتان بزرگ است بهتر است یک محل دوش گرفتن جدا ، یک محل جدای شستشو در وان و رختکن و دستشویی جدا و سینک مجزایی داشته باشد.

بازسازی و نوسازی ویلا سرویس بهداشتی و حمام.
بازسازی و نوسازی ویلا سرویس بهداشتی و حمام.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه ، نقاشی کابینت های آشپزخانه شما باعث احیای کل آشپزخانه می شود. این یکی از ارزان ترین و آسان ترین ایده های ترمیم آشپزخانه است. از آخرین رنگهای موجود برای رنگ آمیزی آن با شرایط پس زمینه کرم استفاده کنید. قبل از مراجعه به رنگ ، مواد کابینت را بررسی کنید زیرا رنگ ها و آغازگرها برای مواد مختلف متفاوت است.

روشنایی آشپزخانه نقش مهمی در سبک سازی آن دارد. شما می توانید از چراغهای روشنایی در محل کار خودداری کنید. روشنایی سربار در فضای ناهار خوری محیط را برجسته می کند.نورپردازی خسته کننده این روزها خبری از مد نیست. می توانید نورپردازی خاصی را که در زیر واحدها یا قفسه ها قرار داده شده است نصب کنید. آنها به شکل نوارهای LED می آیند. برای تقویت تاثیر بصری ، دو یا سه روشنایی آویز اضافه کنید.

اگر کفپوش آشپزخانه شما ظاهری کسل کننده نشان می دهد، با یک مورد جدید به روز شوید. برای کاهش هزینه ، به جای آنکه قدیمی را به طور کامل از بین ببرید ، مورد جدید را در بالای صفحه قرار دهید. برش دیوار به دیوار گران است ، به همین دلیل ، می توانید به آن اجازه دهید که در زیر تخته سنگها اجرا شود.

بازسازی و نوسازی ویلا آشپزخانه
بازسازی و نوسازی ویلا آشپزخانه

بازسازی سقف ویلا

سقف خانه یا ویلا نیز مانند هر چیز دیگری یک طول عمر دارد که بعد از آن کار بازسازی سقف یا تعویض آن شروع میشود. به طور متوسط ​​ عمر یک سقف حدود ۲۰-۲۵ سال طول می کشد ، اما این عمر فرسایش با تدابیری چون نوع مصالح به کار رفته آن نیز می تواند بیشتر باشد. اما اگر به طور مرتب مواظب پشت بام خود نباشید این مدت نیز ممکن است خیلی زودتر از میانگین آن کاهش پیدا کند.

اولین و مهمترین قدم برای دانستن اینکه چه چیزی می تواند به پشت بام شما خسارت وارد کند. بررسی و بازرسی از آن است. بازرسی سقف، فرایندی است در مورد هرگونه خسارت احتمالی یا تعیین مدت ماندگاری سقف ویلا با توجه به شرایط فعلی که دارد.

به طور کلی ، شما باید یک شرکت طراحی و معماری که در زمینه بهسازی و نوسازی فعالیت می کنند پیدا کنید. تا یک بازرسی حرفه ای را برای شما انجام دهد. و البته این برای زمانی است. که قبلا خود شما با یک بازرسی کلی عواملی را برای تخریب سقف کشف کرده اید.

بازسازی و نوسازی ویلا سقف
بازسازی و نوسازی ویلا سقف

نتیجه گیری..

در این نوشته با بازسازی و نوسازی ویلا آشنا شدیم. شرکت رامسین با استفاده از تجربه 15 ساله خود در زمینه طراحی و ساخت ویلا در شمال، کردان، دماوند، لواسان و … سعی میکند پروژه های طراحی ویلاهای خود را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، شرایط مجیطی،سلیقه و سبک مورد نظر و نیازهای مشتری و با رعایت اصول سرمایه گذاری اقدام به طراحی پروژه های خود میکند.

جهت مشاوره طراحی داخلی ویلای خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *