بازسازی و نوسازی در دکوراسیون داخلی!

دکوراسیون داخلی رامسین: به طور معمول وقتی تصمیم به بازسازی خانه خود می گیریم با مشکلات زیادی مواجه می شویم. هزینه های که سر به فلک کشیده اند و از همه مهمتر وقت زیادی که باید بگذاریم و دهها مشکل دیگری که وقتی به آن فکر می کنیم در حقیقت مغزمان سوت می کشد!
ولی در این میان یک راه وجود دارد که تقریبا بخشی از این مشکلات را برای ما کاهش خواهد داد. شاید تبلیغات برخی از شرکت های طراحی دکوراسیون را در فضای مجازی و اینترنت دیده باشید. اما در واقع به فعالیت این مراکز توجه خاصی نکرده باشید!
ما در این مطلب ضمن اینکه با مراحل بازسازی دکوراسیون شما را آشنا می کنیم به نحوه فعالیت و کارکرد یک شرکت دکوراسیون داخلی نیز بیشتر آشنا خواهیم کرد.
بازسازی یا نوسازی دکوراسیون در واقع کارهای اجرایی است که برای زیباتر شدن فضای خانه یا محل کار ما انجام می گیرد. این اقدام به این منظور است که ما در محیطی زندگی می کنیم که نهایت استفاده و بهره را ببریم و آرامش و آسایش داشته باشیم. اصولا یکی از رسالت های دکوراسیون مناسب این است که به ما آرامش ببخشد.


البته این نکته را اضافه نمایم که بازسازی با نوسازی تفاوت دارد. شما وقتی مبادرت به بازسازی می کنید یعنی قرار است یکسری وسایل و ابزار منزل را از حالت خراب و رنگ پریدگی به در آورید.
رنگ آمیزی دیوارها و سطوح یکی از کارهای مهم بازسازی محل زندگی است. تعمیر کابینت ها، تعویض کاشی آشزخانه و همچنین کفپوش اتاق ها و … از جمله نکاتی است که شما در بازسازی منزل باید انجام دهید. اما نوسازی یعنی چیزی را از نو ساختن و یا همه چیز را تخریب کردن و از نو تغییر دادن!
حالا که فهمیدیم قرار است در بازسازی چه کاری انجام دهیم و در نوسازی چه اقداماتی نیاز است به سراغ مراحل بعد می رویم. معمولا همه ما برای اینکه بتوانیم این اقدامات را اجرایی کنیم یا باید خودمان آستین ها را بالا بزنیم و یا با استخدام فرد یا افرادی که در زمینه بنایی و معماری سررشته دارند کار را شروع کنیم و یا اینکه با یک شرکت دکوراسیون داخلی قرارداد ببندیم و آنها همه چیز را با نظارت ما مدیریت نمایند.
فراموش نکنید در هر کدام از دو مراحل ما باید بودجه لازم را در نظر بگیریم. البته این نکته قابل توجه است که شرکت های طراحی دکوراسیون قبل از هر کاری برآورد هزینه های جاری را می کنند و شما با قرارداد با آنها به مشکلی در ادامه کار برنخواهید خورد.


و یکی از اقدامات دیگر این شرکت ها این است که قبل از اجرا فضای مورد نظر شما را طراحی می کنند و در واقع نود درصد ذهنیت شما را در قالب تصویر با نرم افزارهایی که در اختیار دارند برای شما ترسیم می کنند.
طراحی قبل از اجرا این مزیت را دارد که شما با تغییر و تحولاتی که قرار است اجرا شود به طور کامل آشنا می شوید. مزیت دیگر یک شرکت دکوراسیون داخلی این است که چون دارای مجوز و پروانه فعالیت هستند زیر نظر اتحادیه های دولتی فعالیت می کنند و به همین خاطر اگر در قبال تعهد خود تعلل به جود بیاورند به راحتی می توانید به مراجعی که بر آنها نظارت می کنند شکایت کنید.
ولی فردی که به صورت مستقل در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت می کند. چون محل کسب و کار مشخصی ندارد و در واقع مجوزی نیز در این زمینه کسب نکرده اند. نمی تواند تعهد خاصی در قبال کار طراحی و اجرایی به شما بدهد.
توصیه می کنیم که حتما برای بازسازی و نوسازی منزل خود ضمن اینکه هزینه های جاری را برآورد کنید حتما با یک شرکت دکوراسیون داخلی در این زمینه مشورت کنید.

مطالب مرتبط