بازسازی ساختمان | خدمات تخصصی نوسازی و مرمت ساختمان با کیفیت بالا و هزینه پایین

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان موضوع اصلی این مقاله است. در این نوشته قصد داریم به قوانین بازسازی ساختمان، هزینه بازسازی ساختمان، مراحل بازسازی ساختمان، بازسازی سقف و دیوارها، بازسازی کف ساختمان و …… بپردازیم.

بازسازی ساختمان در واقع عملیاتی است که در بناهای قدیمی و فرسوده انجام می شود. بازساری باعث طول عمر و دوام بیشتر ساختمان می شود.

کارهای اصلی که در بازسازی ساختمان انجام می شود، شامل : تعویض یا تعمیر لوله کشی، نوسازی گرمایشی و سرمایشی، عایق بندی کف، شکاف دیوار ها و….. است.

بازسازی پروژه قایمشهر

چرا ساختمان ها را بازسازی می کنند؟

افزایش ارزش ساختمان از نظر قیمت 

در جوامع پیشرفته با توجه به مقاومت بنا بعد از گذشت چند سال تصمیم به بازسازی و تعمییرات می گیرند. این تصمیم باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود، در نتیجه بعد از بازسازی قیمت خانه افزایش می یابد.

یکی از عوامل موثر در بازسازی خانه برای در صد افزایش چشمگیر قیمت آن باید از محله های گران قیمت خانه خرید و بازسازی و تعمییرات انجام داد.

بهبود فضای خانه 

اکثر اوقات زمانی که تصمیم به بازسازی ساختمان می گیریم، یکسری تغییرات برای آن خانه در ذهن ما شکل می گیرد. در هر خانه یکسری فضای اصلی وجود دارد. که اگر قصد تغییر نقشه در بازسازی با هدف جا به جایی یا تغییر اندازه آنها داشته باشید، باید محدودیت های مربوط به آن توجه کنید.

یکی از مواردی که بسیار زیاد اتفاق می افتد، تغییر نقشه بازسازی در بهبود فضا است. بطور مثال: دیوار اتاق را حذف می کنند تا سالن بزرگ تر شود.

تغییر سبک ساختمان به سبک دیگر

هنگامی که شما تصمیم به بازسازی منزل خود می گیرید، ممکن است بازسازی شما جزیی یا تخریب قسمتی از خانه باشد. تخریب و ساخت جزء پایه و اساسی بازسازی هر ساختمان می باشد، اما مراحل بعدی کاملآ سلیقه ای و بستگی به هدف شما دارد.

بعد از مرحله تخریب به قسمت ساخت می رسیم. که در این مرحله می توان سبک خانه را تغییر داد بطور مثال: از سبک مدرن به سبک مینیمال تعییر داد.

هر گاه ساختمان دچار شکاف در سقف و دیوار ها شده باشد.

ترمیم گچ کاری وقتی نیاز می شود که قسمتی از گچ سقف یا دیوار دچار آسیب شده باشد.برخی از ترک ها و ریختگی ها سطحی می باشند. از دلایل عمده ترک خوردن می توان به تبخیر شدن آب گچ آبگیری بیش از حد آن اشاره کرد.

 

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان
بازسازی TvRoom
بازسازی TvRoom

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی خانه کلنگی، بازسازی ساختمان کوچک، ساختمان قدیمی با هم متفاوت است.بطور مثال:

هزینه سرویس بهداشتی 

هزینه نمای ساختمان

هزینه بازسازی

عوامل موثر از جمله میزان تغییرات، مواد و مصالح،اجزای بکار رفته، کیفیت و سطح کار در هزینه و قیمت تاثیر گذار است.

عواملی که در بازسازی باید به آن توجه کرد:

متراژ ساختمان

تغییر در کل ساختمان

فصل بازسازی

طرح و نقشه مورد استفاده در بازسازی ساختمان

دستمزد پیمانکار و کارگر

قوانین بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی ساختمان هر سال در حال تغییر است رعایت نکردن قواعد بازسازی شما را مجبور به تخریب و جریمه تخلفات قسمت های متفاوت ساختمان می کند.

برای بازسازی ساختمان بهتر است با یک مهندس ناظر مشورت کنید وبرای دریافت مجوز اقدام کنید. مهندس ناظر باید انتهای مجوز را امضاء کند.

در صورتی که در طرح قصد تغییر نمای ساختمان دارید، ابتدا آن را تخریب کنید.

حضور مهندس ناظر در هنگام تخریب الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه بازسازی ساختمان

اصل و کپی سند مالکیت، بنچاق

اصل و کپی شناسنامه مالک یا وکیل قانونی به همراه وکالت نامه رسمی

اصل و کپی فیش نوسازی

اصل و کپی قبض اب، گاز، تلفن

پایان کار یا جواز قبلی در صورت موجود

مراحل بازسازی ملک

 

مراحل بازسازی ساختمان

انتخاب نوع بازسازی، باید توجه کرد آیا ساختمان شما نیاز به تغییر سطحی دارد که با تعویض کاشی و سرامیک کفایت می کند و یا ساختمان شما فرسوده و اسکلت آن دچار مشکل شده و یا قصد تغییر کاربری دارید.

مرحله بعدی تخریب ساختمان، باید اصولی با رعایت اینمی باشد. تخریب می تواند جزئی یا کلی باشد.

مرحله سوم شروع بازسازی، بعد از به اتمام رسیدن تخریب ساختمان باید براساس طرحی که از پیش تهیه شده است به عملیات مختلف بازسازی ساختمان اقدام کرد.

نورپردازینحوه نورپردازی در بخش های خانه در بازسازی بسیار مهم است و زیبایی را دو چندان می کند. در این مرحله باید توجه کرد سیم کشی اصولی انجام شود و مشکی ایجاد نکند.

بازسازی سقف و دیوارها

معمولا دیوارهای قدیمی خانه به علت مصالح بی کیفیت و رطوبت دچار مشکل می شود. یکی از رایج ترین آنها پوسته، پوسته شدن دیوار و طلبه کردن است که دلیل اصلی آن رطوبت می باشد. برای رفع این مشکل باید دیوار را تراشید تا کاملآ به  قسمت آسیب دیده برسید و با مصالح با کیفیت پر کنید.قبل از رنگ امیزی دیوار، باید از سطح صاف آن مطمئن باشید که قسمتی از دیوار فرورفتگی یا زاید وجود نداشته باشد.

بازسازی سقف ساختمان یکی از موارد مهم است و ظاهری زیبا و چشمگیر به ساختمان می دهد. یکی از راه های زیبا کردن سقف گچ بری و نورپردازی می باشد.

از انواع سقف می توان به، سقف کنافی، سقف شیروانی، سقف طاق ضربی و … اشاره کرد.

تعمیرات سقف شیروانی
تعمیرات سقف شیروانی
تعمیر سقف قیر گونی
تعمیر سقف قیر گونی

بازسازی کف ساختمان

بازسازی کف خانه یکی از راه هایی است که جلوه زیبایی به خانه می دهد. سرامیک یکی از متریال ساده است که تنوع زیادی در رنگ و طرح و کیفیت آن وجود دارد.

یکی از محبوب ترین کف پوش ها که تاثیر بسیاری درتغییر دکوراسیون دارد، پارکت می باشد. پارکت از جنس چوب بوده و زیبایی فضای را چندین برابر می کند.

جدیدترین کف پوش لمینت می باشد که بسیار به پارکت شباهت دارد. تفاوت لمینت این می باشد که از لایه های فشرده شده از مواد مختلف چوب است. لمینت زیبایی پارکت را به خانه شما می دهد، اما از نظر هرینه پایین تر می شود.

تعمییرات کف از جنس پارکت
تعمییرات کف از جنس پارکت

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان به دلایل زیادی بستگی دارد از جمله: فرسودگی نما، تغییر کاربری باعث بازسازی نما می شود.

انواع متریال مورد استفاده نمای ساختمان شامل: آجر، سنگ، سیمان، شیشه و … می شود. نمای ساختمان را با توجه به وضعیت جغرافیایی و آداب و رسوم و سلیقه آن منطقه طراحی می کنند.

امروزه برای بازسازی نما بیشتر از متریال سنگ استفاده می شود که جزو نماهای مقاوم محسوب می شود، سنگ تراورتن و گرانیت از جمله مصالح مصرفی در بازسازی نما ساختمان می باشد.

در این نوشته با الزامات بازسازی بنا آشنا شدید. برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی یا بازسازی منزل خود باما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا