نکاتی در مورد دکوراسیون خانه های کوچک

اگر در خانه های کوچک زندگی میکنید بیشترین چیزی که میخواهید این است که فضای محدود و بهم ریخته منزل کوچک شما بزرگ تر و جادارتر دیده شود. و این اصلا مسئله غیرممکنی نیست . فقط با کمک گرفتن از یک متخصص دکوراسیون داخلی خانه میتوانید منزل کوچک خود را به فضایی زیبا تر و لذت بخش تر برای خود و کسانی که با شما زندگی میکنند تبدیل کنید .

امروز به دلیل زندگی مدرن ومشغله های که  این سبک زندگی با خود به همراه دارد باعث شده زندگی به آمپارتمانی در فضای کم خیلی زیاد  شود و طراحان و معماران در جهت رفاه بیشتر افراد در منازلشان با در نظر گرفتن  جنسیت و سن وشغل و روحیات  و تعداد افرادی که ساکن در منزل هستند  با مدیریت کردن صحیح فضای داخلی و همینطور موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی اقدام به طراحی فضای داخل منزل کرده اند  که  مورد استقبال زیادی از سوی افراد قرار گرفته است.

از مشکلات رایج این روزها نسبت دادن معماران و طراحان داخلی به کسانی است که تنها فضا و چیدمان داخل منزل را تغییر می دهند اما طراحان و معماران با در نظر گرفتن استانداردهای محیط و تمام شرایط موجود برای فضا  مورد نظر طراحی و اجرا می کنند در واقع رنگ و نوع بافت و جنس وسایل  به کار برده شده در فضا خیلی مهم است چون  بر روی ساکنین از نظر فیزیکی و روانی تاثیر گذار می تواند باشد .

میشه گفت این طراحی داخلی حتی برای ما نیز مزایایی به همراه دارد . به ما کمک میکند بتوانیم بهترین چیدمان اشیاه منزل را با توجه به طراحی و د کور محیط حتی کوچک و کم جا را داشته باشیم که همین میتواند با توجه به رنگ ها و مدل های به کار برده شده با در نظر گرفتن علایق ما بر روی شادی و نشاط ما تاثیر  داشته باشد . در واقع جدا از طراحی فضای داخل معماری محیط هم خیلی اهمیت دارد . پس یک طراحی خوب شامل یک دکوراسیون زیبا و کاربردی متناسب با محیط  است که آرامش و لذت افردی که به طور مداوم در آن محیط قرار دارند را به همراه داشته باشد .

چیدمان با آپارتمانهای کوچک و نقلی  اصلا کار ساده ای نیست و همیشه به اشتباه فکر میکنیم که چیدمان این منازل بسیار راحت است در صورتی که اصلا اینجوری نیست یک طراح و معمار به راحتی میتواند فضای بیشتری را در همین آپارتمان های کوچک برای ما ایجاد کند تا وسایل دور ریختنی و بدرد نخور را از وسایل مورد نیازو قابل مصرف  جدا کنیم . ایده هایی که یک طراح دارد با دیدن فضا سریع میتواند در این تفکیک بندی وسایل به ما  کمک  کند تا وسایلی که هیچ موقع استفاده نمیشوند و فقط به دلیل وابستگی دور خود جمع کرده ایم جایشان را به وسایل مورد استفاده تربدهیم.

ما میتوانیم تمام ایده ها و طرح های مورد علاقه خودمان را به راحتی با طراح در میان بذاریم و آنها با توجه به خواسته های ما بهترین طرح و ایده را در اختیار ما قرار میدهند پس در زمان همکاری با یک طراح بدون هیچ نگرانی نظراتمان را بیان کنیم.

دکوراسیون داخلی میتواند بر  رفتارها و کیفیت فعالیت افراد داخل فضا تاثیر بگذارد به طور مثال طراح با در نظر گرفتن نور محیط و ایجاد فضای مناسب برای آشپز خانه میتواند یک محیط لذت بخش و آرام را برای خانم خانه فراهم کند که تمام زمان آشپزی در این محیط کمتر خستگی را احساس کند .

قدرت نور در خانه های کوچک

اگر خانه کوچک شما از نور طبیعی برخوردار است به هیچ وجه با پرده های تیره این نور را نپوشانید. اجازه بدهید این نور طبیعی کاملا فضای بسته شما را  پر کند تا خانه شما باز تر و بزرگتر دیده شود . حتی اگر پنجره های بزرگی ندارید تا فضای پر نوری داشته باشید .

با کمک از یک متخصص دکوراسیون خانگی  میتوانید طرحی مناسب با فصای شما را برایتان طراحی کنند تا محیط کوچک خانه شما پرنور تر دیده بشود.

خانه های کوچک

بازی با اندازه ها در خانه های کوچک

از اینکه از وسایلی با ابعاد و اندازه های بزرگ در فضای کوچک خود استفاده کنید اصلا نترسید . چون تفاوت است بین بهم ریختگی و یک دکور با طراحی دراماتیک , در اینجا یک متخصص طراحی داخلی میداند چگونه با استفاده از مقیاس بین وسایل و فضا , برای شما طرحی را ارائه بدهد تا بتوانید از وسایل دلخواه خود در هر اندازه استفاده کنید.

خانه های کوچک

انتخاب اندازه فرش برای خانه های کوچک

 در واقع با انتخاب یک فرش بزرگ میتوانید یک طرح خیره کننده را در فضای خود داشته باشید که باعث شود  خانه شما بزرگ تر دیده بشود و برعکس فرش های کوچک که تمام فضا کف را نمی گیرد , شما با همان فرش های سایز بزرگ خود با کمک طراح دکوراسیون داخلی  میتوانید هم فضای استراحت بیشتری را ایجاد کنید و هم  باعث بشود تا فضا کوچک خانه  جادار تر بنظر برسد.

خانه های کوچک

چگونه در خانه فضای دنج و راحت داشته باشم؟

در فضای نشیمن خانه های کوچک میتوانید با چیدمان مبل های کنار هم قرار گرفته و نزدیک بهم یک فضای دوستانه و راحت و در عین حال شیک ایجاد کرد که در زمان هایی که با دوستان یا خانواده هستید ارامش و راحتی بیشتری را احساس کنید.

 یک متخصص دکوراسیون  داخلی خانه می تواند در انتخاب فرم و رنگ مبل ها و قرار گرفتن میز و تلویزیون به ما کمک می کنند تا هم فضا بزرگ تر بنظر برسد و هم ما احساس راحتی داشته باشیم.

خانه های کوچک

از رنگ های تیره میتوانیم استفاده کنیم؟

با استفاده از رنگ های تیره یا خاکستری بر روی دیوار ها و ایجاد یک پس زمینه محسور کننده میتوانید یک فضای تمیز و متفاوت را ایجاد کنید که در واقع باعث می شود این گونه بنظر برسد که شما  در یک فضای خاص مثل یک جعبه جواهر هستید و هم چنین از این رنگ در سقف یا کف هم میتوانید استفاده کنید که با توجه به شکل فضای خانه شما یک متخصص دکوراسیون داخلی میتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند تا فضای متفاوتی را در خانه خود داشته باشید.

خانه های کوچک

فضاهای متنوع ایجاد کنیم

وقتی که فضای خانه شما محدود است یکی از بهترین ایده هایی که میشود با کمک یک طراح متخصص دکوراسیون داخلی اجرا کرد , ایجاد کردن فضاهای مختلف است و اصلا مهم نیست فضا شما چند متر است . میتوانید قسمت هایی مختلف و در عین حال مجزا از هم را مثل فضای اشپزخانه یا فضای نشیمن و همینطور فضای مطالعه و … داشته باشید.برای عضویت در کانال تلگرام و مشاهده پیج اینستاگرام ما کلیک کنید.

خانه های کوچک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا