ایمن نگه داشتن خانه از جوندگان

طراحی دکوراسیون رامسین: نوسازی خانه، زیبایی دل انگیزتری را برای ساکنان آن خانه به ارمغان می آورد. شاید در طول عمر یک خانه بارها مجبور شویم آن را تعمیر و بازسازی نماییم. اما اگر یک نکته خیلی مهم را در در حین نوسازی خانه رعایت نکنید ممکن است بعدها به مشکلات زیادی تبدیل شود.

این مشکل حمله جوندگان به قسمت هایی از خانه است. معمولا موش ها بزرگترین لطمه را به یک منزل مسکونی می زنند و کم و بیش در هر ساختمان پیدا می شوند. اینکه از کجا و از ه طریق می توانند وارد خانه شوند یزی است که باید به دقت به آن توجه کنیم. در این مطلب قصد داریم این موضوع با شما صحبت کنیم. اینکه چه تدابیری در حین بازسازی و نوسازی دکوراسیون خانه به خرج بدهیم و چه نکاتی در مورد اینکه چگونه مانع از ورود این جوندگان شویم به آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

گاهی جوندگان از قبیل همستر یا موش به فضای نوسازی یک ساختمان حمله کنند و شاید مجبور شوید آن مکان را را بازسازی کنید. حالا که لطمه کافی از این موجودات دیده اید پس در پروسه اجرای بازسازی این اطمینان را حاصل کنید که هیچ سوراخ و سنبه ای برایلانه کردن جوندگان باقی نمی ماند.

فراموش نکنید که حتی یک سوراخ اندازه سکه به اندازه کافی برای تهاجم جوندگان مناسب است.

مسیرهای ورود جوندگان را پیدا کنید


شما ممکن است پول ، زمان و انرژی خود را برای نوسازی منازل سرمایه گذاری کرده باشید ، اما هنوز هم با تهاجم جوندگان دست و پنجه نرم می کنید. در اینجا یک نکته مهم وجود دارد. اینکه جوندگان چگونه و از چه راهی به منزل شما نفوذ می کنند و نکته با اهمیت دیگر اینکه آنها چرا خانه شما را برای ساکن شدن انتخاب می کنند؟! شاید نکته دوم از نکته اول مهمتر باشد. چون گاهی اوقات برخی اقدامات ما منجر به حضور آنها می شود. نید.

موشها می توانند روی هر سطح خشن حرکت کنند. آنها حتی می توانند از مجاری هوایی پشت بام برای ورود به خانه شما استفاده کنند. جوندگان می توانند از طریق سوراخ های دودکش به کوره یا اتاق نشیمن برسند. لوله های قدیمی باقیمانده همیشه می توانند جوندگان را به عنوان زیستگاه های جدید وسوسه کنند.
پنجره های گشاد همچنین می توانند به جوندگان کمک کنند تا وارد خانه شما شوند.
موشها معمولاً از دریچه های غیرفعال به عنوان مسیرهای مورد علاقه تهاجم خود استفاده می کنند.
برای مقابله با موشهایی که در خانه شما رخنه کرده اند، هر کجا ممکن است هر سوراخ را آب بندی کنید.

چگونه می دانیم که از تهاجم جوندگان در امان هستید؟
چگونه بفهمیم موش ها از بین رفته اند و آیا شما در حفظ جوندگان از منطقه بازسازی منزل موفق هستید؟ برخی از علائم رایج می تواند به شما در یافتن جواب کمک کند.

معمولا وجود و حضور جوندگان بویی متمایز مانند بویی شبیه ادرار ایجاد می کند. اگر بویی وجود ندارد به این معنی است که موش ها خانه شما را ترک کرده اند.
به دنبال موارد چربی باشید. این نشانه متداول آلودگی موش ها در قلمرو شما است. اگر در مهار جوندگان موفق باشید ، در محل اقامت شما چیزهای چربی دیگر وجود نخواهد داشت.
به دنبال لانه ها و قطره های کثیف باشید. در بیشتر موارد ، اتاق زیر شیروانی ، آشپزخانه و گاراژ مکان های آسیب پذیر برای این امر هستند. اگر می فهمید که امور پاک مانده اند ، پس شما بر آنها پیروز شده اید.
بهترین نشانه برای درک حضور موش ها صداهای وحشت زده نیمه شب است. عدم وجود مایعات و بزاق های بدبو حداقل به مدت دو هفته ، عدم حضور کامل موش ها در محل زندگی شما را نشان می دهد.
می توانید آرد یا تالک را در مناطق مشترک فعالیت موش پخش کنید. هر یک از مواد فوق را در گاراژ ، آشپزخانه یا اتاق زیر شیروانی خود بپاشید و به دنبال ردپای جوندگان باشید.
اگر از ین ادمی نتیجه ای نگرفتید پس ره دیگری پیدا کنید. فناوری جدید Victor Ultra PestChaser را امتحان کنید. این دستگاه صدای مافوق صوت با فرکانس بالا را منتشر می کند که فقط برای جوندگان قابل شنیدن است. به دلیل صدای مافوق صوت ، انسان قادر به شنیدن آن نیست ، اما برای هر جوندگان غیرقابل تحمل است.

این دستگاه حجمی نزدیک به ۱۰۰ دسی بل با ۸۰ نوسان در ثانیه پخش می کند. همچنین برای کارکرد صاف به برق ۱۱۰ ولت نیاز دارد. بهتر است اگر یک دستگاه را در زیر شیروانی و دیگری را در زیرزمین خود قرار دهید ، بنابراین تعداد زیادی از ورودی ها پوشانده می شوند. همچنین ، این سیله مقرون به صرفه است و به طور معمول قیمت چندانی ندارد.

سایر اقدامات برای جلوگیری از تهاجم جوندگان


همه ما ممکن است دسترسی به استفاده از فناوری جدید نباشیم. ولی آیا راه دیگری غیر از آب بندی سوراخ ها موشها وجود دارد که انجام دهیم؟

برخی اقدامات پیشگیری دستی را برای تهاجم جوندگان

شاخه های هر درختی را که در نزدیکی پنجره است ، قطع کنید. موش ها کوهنوردان وبی هستند و شاخه های درخت می توانند به ورود جوندگان در خانه شما کمک کنند.
قوطی های زباله با زباله های خام جذابیت بسیار خوبی برای جوندگان ارد. حتماً زباله ها را درون کیسه های زباله قرار داده و قبل از دور ریختن، آنها را محکم ببندید زیرا جوندگان می توانند در سطل زباله رشد کنند.
برگهای افتاده پناهگاه مناسبی برای جوندگان در شرایط مختلف آب و هوایی هستند. همچنین ، آنها می توانند موشها را استتار کنند تا بتوانند از شکارچیان پنهان شوند. برگها را در یک منطقه جمع نکنید. برگ های افتاده را در چند تخته روی چمن ها و قلمرو خود قرار دهید.
بعضی از افراد چوبهایی را برای هیزم در نزدیکی محل زندگی خود جمع می کنند. چوب معمولا به خاطر رطوبتی که دارد خوراک بسیار خوبی برای جوندگان است. زیر چوبها و الوارها نیز یک زیستگاه عالی برای جوندگان است. کارشناسان معتقدند که چوبها حداقل سه فوت بالاتر از سطح زمین و دوازده پا از خانه شما باید فاصله داشته باشند.

نکاتی برای گرفتن جوندگان در هنگام نوسازی منزل


حتی اگر برای جلوگیری از تهاجم جوندگان ، هر مسیری را امتحان کردید ، ممکن است در هنگام نوسازی خانه ، ردپاهای ریز پیدا کنید. برای این کار می توانید چند نکته ساده برای گرفتن جوندگان در هنگام نوسازی امتحان کنید.

مطالب مرتبط