ایده های نو در بازسازی ساختمان| ایده های هوشمند و جذاب در طراحی و بازسازی ساختمان

ایده های نو در بازسازی ساختمان

ایده های نو در بازسازی ساختمان موضوع این مقاله می باشد. آیا دوست ندارید خانه خود را تازه کنید؟ اغلب، بهترین ایده های بازسازی خانه آسان و ارزان است. رنگ، وسایل جدید و سازماندهی مجدد متفکرانه در بسیاری از این ایده ها نقش دارند. بازسازی خانه فرایند بهبود یک ساختمان آسیب دیده یا قدیمی است.

چه در حال بازسازی کل خانه خود باشید و چه به یک اتاق خواب شخصی طراحی کنید، ما نکات و ترفندهایی را برای شما داریم.اگر به دنبال بازسازی کل خانه یا چند قسمتی از خانه خود هستید، ما در این نوشته ایده های نوآورانه در عین حال به راحتی قابل اجرا می باشد. همین مسئله باعث می شود که خانه شما هم شیک باشد و هم متناسب با نیازهای شما باشد.

ایده های نو در بازسازی ساختمان

بازسازی (Renovation) ساختمان چیست؟

بازسازی عملی است، که باعث بهبود طول عمر بنا می شود. یا به عبارت دیگر بازسازی انجام فعالیت‌هایی به منظور حفظ و ماندگاری یک سازه فرسوده و قدیمی است. مرمت ساختمان علاوه بر دلایل خرابی و فرسودگی می تواند برای تغییر محیط با سلیقه شما می باشد.

عملیات بازسازی ساختمان بعد از گذشت چند سال به چشم می اید. به طور مثال: با گذشت چند سال کاشی های پله، نمای ساختمان، نورپردازی، رنگ دیوارها، درب ها نیاز به مرمت دارند. ساختمان ها پس از گذراندن عمر مفید به شدت در برابر زلزله آسیب پذیر می شوند. بازسازی می تواند به صورت جزئی و یا کلی باشد.

علت بازسازی افزایش طول عمر بنا می باشد و همیشه حس ارامش را به افراد خانواده میدهد. بازسازی را در واقع به دو دسته می توان تقسیم کرد، بازسازی سازه و بازسازی تزئینی.

بازسازی سازه شامل : تغییرات در نقشه، افزایش فضا، ساخت یا بازسازی زیر زمین، تعمییر یا نوسازی لوله کشی و بازسازی سقف و دیوار اسیب دیده میباشد.

بازسازی تزئینی شامل: پارکت، سرامیک، رسیدگی سطحی به دیوار و سقف، رنگ یا کاغذ دیوار، کابینت اشپزخانه می باشد.

ایده های نو در بازسازی ساختمان و نوسازی

فاکتورهای اصلی در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به صورت جزئی و کلی صورت می گیرد. که در روش جزئی بازسازی تنها یک قسمت از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار می گیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث می شود تا بخش های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان می بخشد. بازسازی ساختمان لوکس و تعمیرات ساختمان هزینه های زیاد تعویض ساختمان را ندارد و بسیار مقرون بصرفه تر می باشد.

قدمت سازه در بازسازی ساختمان

قدمت سازه در بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان اهمیت بسیاری دارد. اگر سازه از قدمت زیادی برخودار باشد دست اندرکاران امر ابتدا زیرسازی ساختمان را از قبل از شروع بازسازی ساختمان مد نظر قرار میدهند.

زیرسازی در بازسازی ساختمان

مصالح ساختمانی دارای عمر مفیدی می باشد و به همین دلیل اگر عمر سازه بالا باشد قبل از شروع بازسازی ساختمان باید ابتدا زیر سازی انجام شود. در زیرسازی ساختمان تمام لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی میشوند.

نازک کاری در بازسازی ساختمان

در این مرحله از بازسازی ساختمان نوبت نازک کاری می باشد. در این مرحله ممکن است به دو روش عمل شود. در روش اول تمام مراحل طبق سلیقه کارفرما جلو می رود و معمار نقشی در طراحی ندارد. اما در روش دوم تمام مراحل کار به شرکت بازسازی ساختمان و معمار سپرده میشود که البته روش دوم نتیجه بهتری دارد.

سلیقه کارفرما در بازسازی

همچنین نسبت به درخواست کارفرما در بازسازی ساختمان ممکن است. جابجایی هایی نیز در دیوارها و بخش های مختلف ساختمان روی دهد.

ایده های نو در بازسازی ساختمان اتاق خواب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا