WhatsApp Image 2020-06-01 at 08.33.55 (1)

ایده های دکوراسیون در اتاق خواب

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: بهداشت خواب به عادت ها و روش هایی که شما برای کمک به خواب سالم و آرام بخش استفاده می کنید ، اشاره دارد. یکی از متداول ترین روشهای بهداشت خواب ایجاد محیطی آرامش بخش برای استراحت است.

اما چه محیطی می تواند ما را از استرس و دغدغه دور کند و خوابی سالم و نرمال داشته باشیم؟

برای بسیاری از افراد ، داشتن خواب خوب از تغییر در کوراسیون اتاق خواب آغاز می شود. آنها با چند تغییر در فضای اتاق خود با ایده های مینیمالیستی و تمرکز بر ایجاد احساس آرامش، آمادگی بهتری برای تسخیر روز می کنید.

در اینجا برخی از مؤثرترین روش ها برای ایجاد یک اتاق خواب آرام تر اشاره دارد

هر چه اتاق خواب شما شلوغ باشد می تواند احساس ناخوشایندی در روحیه شما بگذارد و همین امر باعث اخلال در خوابتان شود. مطالعات حاکی از رابطه مستقیم بین شلختگی و خواب دارد ، زیرا می تواند استرس را افزایش داده و مانع از خاموش شدن کامل چشم شود. به همین خاطر قرار دادن همه چیز در جای خود می تواند تأثیر تقریباً فوری بر آرامش شما داشته باشد. این موضوع آن چنان اهمیت دارد که با کوچکترین تغییری، خواب شما نیز تحت شعاع قرار می گیرد.

تختخواب کانون اتاق خواب است و تن را برای بقیه فضا تنظیم می کند. مدتی را صرف کنید تا تخت خود را تا حد امکان راحت و شیک کنید. ملافه با کیفیت خوب فقط سالها دوام نمی آورد بلکه می تواند به شما در بهتر خوابیدن نیز کمک کند.

به طور کلی ، رنگ های خنثی و سایه های آبی و سبز برای اتاق خواب ها گزینه مناسبی هستند. البته شما فقط به پاستیل یا سایه های کم رنگ محدود نمی شوید. سایه های تیره تر نیز هنگام جفت شدن با رنگهای سفید یا خنثی می تواند بسیار آرامش بخش باشد تا فضایی دنج و جذاب ایجاد شود.

یکی از جنبه های بهداشت خواب ایجاد فضای تاریک است که به خوابیدن کمک می کند. پرده ها و سایه های تاریک اتاق را آویزان کنید تا نور چراغ های خیابان یا دیگر فضای بیرون به درون اتاق نفوذ نکند. بهتر است از چراغ های لهجه مانند قلاب یا لامپ های میز استفاده کنید. لامپ های سفید روشن را با آنهایی که تابش درخشش گرمتری دارند ایجاد کنید تا یک محیط دنج ایجاد شود. از روشنایی شدید به ویژه نورپردازی خاموش ، که برای آرامش بیش از حد روشن است ، خودداری کنید. نصب سوئیچ دیمر در چراغهای سربار نیز می تواند به این مسئله کمک کند.

فناوری ، از جمله تلویزیون و تلفن های هوشمند ، باعث اختلال در خواب می شود. نه تنها حواس پرتی شما را بیدار نگه می دارد ، بلکه آنها همچنین از نور آبی ساطع می شوند که ریتم های شبانه روزی را مختل می کند و خوابیدن را سخت تر می کند. برای اتاق خواب آرام و آرامش بخش ، آتاق خواب را به محیطی بدون فناوری تبدیل کنید. تلویزیون را جدا کرده و تلفن هوشمند ، رایانه لوحی و رایانه خود را در مکانی غیز از خواب بگذارید. اگر باید تلفن خود را در این نزدیکی قرار دهید ، آنرا در کشوی تخت خواب قرار دهید و سعی کنید زیاد در دسترس شما نباشد.

آوردن برخی عناصر طبیعی به محیط ، مانند گیاهان می تواند به ایجاد فضای آرامش بخش کمک کند. گیاهان زنده همچنین می توانند به تصفیه هوا و افزایش اکسیژن کمک کنند که این امر می تواند به کاهش اضطراب و استرس و بهبود خواب کمک کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *