WhatsApp-Image-2020-06-08-at-23.32.56-2

اهمیت روشنایی در آشپزخانهطراحی دکوراسیون رامسین: وقتی در مورد طراحی آشپزخانه صحبت می کنیم،عناصری مانند پیشخوان ، کابینت ، وسایل و چیدمان ها ممکن است ابتدا به ذهن ما خطور کند

با این حال ، یک عامل دیگر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد که ما کمتر به آن توجه کرده ایم. آن یک نکته مهم روشنایی است. به فرض اگر صاحب یک عمارت بزرگ و زیبا باشید و آن عمارت فاقد روشنایی باشد با یک کلبه خشتی هیچ فرقی نمی کند.

در اینجا سعی داریم این نکته را به صورت دقیق تری بررسی کنیم که چرا روشنایی در آشپزخانه اهمیت دارد؟ همراه با نکاتی در مورد ایجاد روشنایی در آشپزخانه که باعث می شود زندگی و احساس شما بیش از پیش تقویت شود با ما همراه باشید.

نورپردازی آشپزخانه زیبا

آشپزخانه ها در زندگی مدرن اهمیت بسیاری دارند. به طور معمول از این مکان نه تنها از آن برای پخت و پز و غذا استفاده می شود ، بلکه به عنوان مکانی برای جمع شدن خانواده و لذت بردن از یک دورهمی نیز استفاده می شود. در واقع مرکز فرماندهی خانواده آشپزخانه است و لابد متوجه شده اید که وقتی پدر و مادر خانواده در آنجا می نشینند احتمالا قرار است در مورد موضوع مهمی با هم صحبت کنند.

بهترین طراحی های آشپزخانه با توجه به کارکربرهایی که این مکان دارد، به همراه اینکه چگونه همه عناصر طراحی مختلف می توانند به این موضوع مرتبط باشند ، اهمیت نور در آشپزخانه را برای ما محرزتر می کند.

دید در هر آشپزخانه بسیار مهم است. نور کافی ، کارهایی را که هنگام آماده سازی و پختن غذا انجام می دهید ، آسان تر می کند و این باعث افزایش ایمنی و کیفیت می شود. از آنجا که هرکسی که همیشه در اطراف یک کمد یا کابینت تاریک به هم ریخته است ، به خوبی می داند ، نورپردازی همچنین دسترسی و جمع کردن وسایل را به راحتی امکان پذیر می کند. همچنین یک برنامه روشنایی آشپزخانه باید فعالیت های دیگری را نیز در نظر بگیرد ، زیرا بسیاری از اعضای خانواده از آشپزخانه ها برای پرداخت قبض، انجام کارهای خانه و موارد دیگر استفاده می کنند.

نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود یک اتاق جادارتر ، گرمتر و دلپذیر تر به نظر برسد. به طور خلاصه ، چگونه فضا بر احساس شما تأثیر می گذارد و این قضیه تا چه حد در اطرافیان تاثیر گذار است سوالی است که در رادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

معرفی انواع طراحی روشنایی آشپزخانه

طراحی روشنایی آشپزخانه به طور معمول همیشه با لامپ های لایه ای در همه آشپزخانه وجود دارد ولی به طور خاص ، هر آشپزخانه باید سه نوع روشنایی داشته باشد:

نورپردازی محیط: این نورپردازی به طور کلی می تواند شامل چراغ های حلق آویز مانند لوسترها و فانوس ها و همچنین چراغ های فرو رفته ، سوارهای شفاف و مینی های نیمه روشن باشد.
روشنایی کار: مانند چراغ های آویز ، میز و لامپ های کف و نوار LED و روشنایی زیر کابینت. این وسایل منازل ، سینک ها ، جزایر و دیگر مناطق کار را که در آن دقت و دقت در اولویت ها قرار دارد روشن می کند.
نورپردازی لهجه یا DIY: گونه ای برجسته از دکوراسیون یا ویژگی های معماری است و می تواند شامل همه چیز از چراغ های داخلی تا روشنایی داخلی کابینت آشپزخانه باشد.
نه تنها یک رویه لایه لایه اطمینان می یابد که نیازهای نورپردازی شما در بسیاری از موارد استفاده آشپزخانه پوشانده شده است ، بلکه به از بین بردن سایه ها و تابش خیره کننده هایی که با استفاده از تنها یک نوع روشنایی ایجاد می شود نیز کمک می کند.

البته ، لازم است هنگام طراحی برنامه روشنایی آشپزخانه خود از نور طبیعی در خاطر داشته باشید. اگر اقدام به نوسازی کرده اید ، اضافه کردن یک پنجره یا صفحه شیشه ای به یک درب می تواند فضای آشپزخانه شما را تغییر دهد.

همچنین لازم است چراغهای خود را به طور صحیح قرار دهید تا از خوب بودن آنها و رسیدن به هدفشان اطمینان حاصل کنید. باز هم ، این مربوط به عملکرد فضای شما و انواع وسایل روشنایی شما است.

قرار است نور محیط به طور مساوی در تمام فضا بتابد. اگر یکی از وسایل جانبی مانند لوستر یا فانوس را دارید ، باید در مرکز سقف یا مستقیماً بالای جزیره آشپزخانه نصب شود. اگر نورپردازی متراکم را انتخاب کرده اید ، باید فاصله ای بین نیمی از ارتفاع سقف وجود داشته باشد. به عبارت دیگر ، اگر آشپزخانه شما دارای سقف سه متر است ، چراغها باید از فاصله یک و نیم متر با یکدیگر فاصله داشته باشند.

به این ترتیب ، این وسایل به طور مستقیم در بالای سطوح کار ، مانند سینک ، میزهای آشپزخانه ، ایستگاه های برش آزاد و سایر قاط قرار می گیرند. با این وجود ، شما نباید از نصب چراغ های کار در بالای وسایلی مانند یخچال ها و محدوده ها که دارای نور داخلی آنهاست، خودداری کنید.

در آخر چراغ های لهجه یا DIY هستند. وقتی در زیر ، بالا یا داخل کابینت های آشپزخانه و سایر مکان ها سایلی را قرار دهید ، آنها ویژگی های معماری خانه شما را به روشی منحصر به فرد تبدیل می کنند.

اجازه دهید سبک شما بدرخشد

مانند تمام روشنایی داخلی ، نورپردازی آشپزخانه چیزی مناسب با اندازه یکسان است. درعوض ، وسایل نوری امروزی در سبک های مختلف طراحی موجود است.

با این حال ، برای ایجاد فضای آشپزخانه ، باید تمایلات مربوط به طراحی شخصی خود را در مورد نحوه ظاهر و احساس خانه خود در نظر بگیرید.

نکته آخر اینکه باید در نظر داشته باشید در هنگام ایجاد یک برنامه روشنایی برای آشپزخانه سعی کنید از لامپ ها و چراغ های درخشان و کم مصرف استفاده کنید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *