خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

انواع مختلف استخرهای شنا

۱۲

فهرست مطالب

دکوراسیون رامسین: در مورد استخرها چند انتخاب درطراحی وجود دارد و ابتدای تصمیم گیری و نحوه ساخت آن می توانید یکی از این طرحها را انتخاب کنید.

در این مطلب انواع مختلف استخرهای شنا را به شما معرفی خواهیم کرد تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه چه طرحی را انتخاب کنید، کمک کنیم.

استخر فایبرگلاس

استخر بتونی

یا استخر آستر وینیل

سه نوع اصلی استخر وجود دارد و بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با مزایا و عیوب هر یک آشنا شوید.

مزایای استخرهای فایبرگلاس
نکته جالب در مورد استخرهای فایبرگلاس ، چگونگی نگهداری آنها است ، بسیاری از این موارد مربوط به سطح داخلی استخر است. چرا که نوع مصالح به کار رفته در آن باعث می شود که در واقع باکتری ها و جلبک ها مقاوم باشند. این بدان معناست که وقت و هزینه کمتری برای تمیز کردن استخر صرف شود ، در واقع صاحبان استخر فایبرگلاس به طور کلی ۷۵ درصد وقت و هزینه کمتری را نسبت به استخر خود در مقابل استخر وینیل و صاحبان استخر بتونی صرف می کنند.
پوسته های استخر فایبرگلاس در خارج از زمین محل اجرا ساخته می شوند ، پس از تحویل ، مراحل نصب حدود هفت روز طول می کشد که خیلی سریع تر از دیگر طرح ها نصب می شود.
استخرهای فایبرگلاس مقاوم و بادوام هستند. آنها برای جابجایی حرکات زمین انعطاف پذیر هستند و در برابر ترک ها و سوراخ ها مقاوم هستند.
استخرهای فایبرگلاس در طول سال هزاران نمونه از حیاط خلوت های استاندارد را به قطعات بی نظیر لوکس تبدیل کرده اند. آنها دارای خطوط مدرن و براق هستند که شیک و بی موقع هستند. فناوری پیشرفته به استخرهای فایبرگلاس اجازه می دهد تا به پایان برسد کت ژل رنگی خیره کننده ، لبه های برنزه و مراحل ، همه اینها به زیبایی شناسی کلی استخر اضافه می کند.
استخرهای فایبرگلاس با آب نمک بسیار سازگار هستند زیرا هیچ گونه عوارض جانبی بر روی پوسته ندارد. برای استخرهای بتونی و وینیل توصیه نمی شود که نمک استفاده شود. تمایل به نمک پنج برابر بیشتر از کلر در سطح استخرهای بتونی است و استخرهای وینیل با پوشش فلزی و آلومینیومی در اطراف استخر ساخته می شوند. آب شور آن را از بین می برد و این ساختار استخر را به خطر می اندازد.
اگر تصمیم به فروش دارید ،مطمئن باشید که استخر برای این امر کمک زیادی می کند. خریداران به دنبال چیزی هستند که نه تنها عالی به نظر می رسد بلکه از ماندگاری ، مقرون به صرفه بودن و نگهداری آن نیز آسان باشد.

استخر فایبرگلاس همه این موارد را دارد. آنها به کمترین زمان ، پول و تلاش برای حفظ آن نیاز دارند.
اگر بخواهید استخر شما بالاتر از سطح زمین یا در عمق زمین باشد ، استخر فایبرگلاس این امتیاز را دارد که در هر حالتی می توان را اجرا نمود و محدودیتی نیز برای ابعاد آن نیست.
هزینه نصب استخر فایبرگلاس بیش از استخر بوش وینیل هزینه بیشتری دارد. با این وجود ، روکش استخر بوش وینیل هر ۵ تا ۱۰ سال نیاز به تعویض دارد ، که در نتیجه طول عمر این استخر بسیار پرهزینه تر خواهد بود. فایبرگلاس هرگز نیازی به تعویض ندارد.
ضرر دیگر استخر فایبرگلاس این است که شما نمی توانید اندازه یا طراحی استخر خود را سفارشی کنید. بیشتر شرکتهای معتبر استخر شیشه ای انتخاب گسترده ای از استخرها را برای انتخاب دارند ، بنابراین بعید است چیزی را که دوست دارید پیدا نکنید.

مزایای استخرهای بتونی

شما در اجرای طرح های بتونی می توانید شکل و طراحی را شخصی سازی کنید. بهترین چیز در مورد استخرهای بتونی این است که می توانید آنها را به هر شکلی و یا طرح دلخواه خود تنظیم کنید. این برای افرادی که مایل به استخر بسیار عمیق یا شکل خاصی هستند خوب است.
استخرهای بتونی بسیار بادوام هستند و سطح آن باید حدود ده سال طول بکشد تا نیاز به فضای مجدد باشد.

مضرات استخر بتونی


سطح استخر بتونی بسیار متخلخل است و آن را به مکانی مناسب برای جلبک و باکتری تبدیل می کند. استخرهای بتونی مستعد ابتلا به آلودگی جلبک ها هستند که خلاص شدن از شر آن دشوار است. بیشتر سازندگان استخر بتونی توصیه می کنند هفته ای از سطح داخلی استخر مسواک بزنند تا از بروز این اتفاق جلوگیری شود.
شیمی آب می تواند مسئله ای برای استخرهای بتونی باشد. همانطور که در بالا ذکر شد ، استخرهای بتونی متخلخل هستند ، و آنها را مستعد جلبک ها و باکتری ها می کنند. این نتایج در مقادیر بالاتر از مواد شیمیایی برای مقابله با این مسئله بیشتر استفاده می شود. از آنجا که بتن دارای قلیایی است ، می تواند سطح pH آب استخر شما را نیز از بین ببرد. به عبارت ساده تر ، مواد شیمیایی بیشتری که باید از آنها استفاده کنید ، پولی است که برای آن هزینه می شود. همچنین می توانید از آب نمک در استخر بتونی استفاده کنید. ولی با این حال توصیه نمی شود.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *