اقدامات لازم قبل از بازسازی خانه

قبل از بازسازی خانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ از چه چیزی شروع  کنیم ؟ اقدامات لازم قبل از بازسازی خانه چیست؟ مهمتر از همه، چه چیزی را نباید در یک نوسازی از دست داد تا کارها به خوبی پیش بروند؟ در اینجا چند دستورالعمل اساسی در مورد اقدامات لازم پیش از بازسازی خانه و  چگونگی سازماندهی بازسازی خانه در آرامش بدون اینکه سردرگم شوید، وجود دارد.

ایده‌های روشن  داشته باشید

به راحتی می‌توان گفت زمانی که می‌خواهید خانه خود را بازسازی کنید، دست گذاشتن روی دیوار‌ها، سیستم‌ها و اثاثیه همیشه تا حدی به معنای آشفته کردن فضای زندگی است. ما از یک محیط شروع می‌کنیم تا محیطی متفاوت بدست آوریم، اما در بیشتر موارد واقعاً نتیجه نهایی پروژه بازسازی خانه خود را در ذهن نداریم.

اغلب ما به تصاویر وسوسه‌انگیزی که آنلاین یا در مجلات می‌بینیم، تکیه می‌کنیم، آن عکس‌های دیوانه‌کننده که در آن همه چیز مانند: چراغ‌ها، اثاثیه و استفاده از فضا همیشه عالی است.   بهتر است این عکس‌ها (تقریباً همه از نمایشگاه‌ها یا رندرها) را فقط به عنوان نقطه شروع نگه دارید و روی واقعیت بازسازی خود تمرکز کنید.

ایده‌های روشن  داشته باشید-decoramsin.com

توجه به اندازه گیری‌ها، نقشه‌های آزمایشی و ابعاد کلی

کسانی که قصد دارند به طور مستقل در بازسازی خانه تلاش کنند باید از اندازه گیری‌ها شروع کنند و نقشه‌ای با تمام ابعاد اتاق‌های موجود از جمله ارتفاع سقف‌‌ها و موقعیت فضا‌ها تهیه کنند. این اولین عکس از خانه شما خواهد بود که باید بازسازی شود ، نقطه شروعی برای ارزیابی راه‌حل های مختلف و درک اینکه کدام مداخلات ضروری است و از کدام یک بهتر است اجتناب شود.

پس بیایید از طرح خود کپی کنیم و سعی کنیم نسخه‌های متفاوتی از خانه جدیدمان ایجاد کنیم ، ‌دیوار‌های متحرک (بدیهی است که باربر نیستند) و مبلمان و لوازم جانبی را در آن قرار دهیم.  این عملیات خطاهای متعدد و رایج مانند نقاط عبوری که خیلی باریک هستند، وسایل حمام در موقعیت نامنظمی برای برآورده کردن نیازها هستند، ابعاد مبلمان را نادیده گرفته‌اید و مشکلاتی از این قبیل را به ما نشان می‌دهند.

ناگفته نماند که انتخاب این مسیر زمانی که تجربه کم است، خطرناک است. ممکن است به نتیجه‌ای نا‌مطلوب برسید یا حتی با اشتباهاتی مواجه شوید که حل آنها دشوار است. به همین دلیل توصیه ما مشورت با یک طراح است .

توجه به اندازه گیری‌ها، نقشه‌های آزمایشی و ابعاد کلی-decoramsin.com

مشورت با طراح و تیم متخصص

برای جلوگیری از سردرگمی، اشتباهات و استرس مربوط به بازسازی خانه، تنها راه حل تماس با متخصصی است که کل پروژه را هماهنگ می‌کند. بنابراین، قبل از تغییر ساختار، خوب است به دنبال یک فرد متخصص باشید که قادر به درک نیاز‌ها و خواسته‌های شما باشد ، سخصی که می‌داند چگونه آنها را به پیشنهادات واقعی و قابل اندازه‌گیری تبدیل کند، او باید بتواند با متخصصان مختلف ارتباط برقرار کند تا از همپوشانی یا نادیده گرفتن صلاحیت‌ها اجتناب کند. مهمتر از همه، او می‌تواند  هزاران عیب و کاری که هر روز در محل ساخت و ساز شما رخ می‌دهد، را رفع و رجوع کند.

یک متخصص نوسازی علاوه بر مدیریت سایت ساخت و ساز و حمایت از شما در ساخت خانه رویایی شما، تمام جنبه‌های مربوط به ارتباط کار‌ها، درخواست مجوز، جمع آوری گواهینامه‌های ایمنی ساخت‌و‌ساز سایت و انطباق سیستم‌ها را انجام خواهد داد.

گرفتن مجوز‌های لازم

برای انجام بعضی از تخریب و  بازسازی‌های ساختمان به گرفتن مجوز از شهرداری نیاز دارد، اما برای تغییر و تعمیرات جزیی نیازی نیست از شهرداری مجوز بگیرید. بهتر است قبل از شروع پروژه  اطمینان حاصل کنید که به مجوز شهرداری نیاز دارید یا خیر. اگر نیاز به مجوز بازسازی دارید پیش از هر گونه اقدامی آن را دریافت کنید ،تا در حین پروژه برای شما مشکلی ایجاد نشود.

تعیین بودجه قبل از شروع کار

پس از اینکه مداخلاتی که باید انجام شود را مشخص کردید، تصمیم گرفتید که طراحی و سایت ساخت و ساز را به چه کسی واگذار کنید و مجوزها را دریافت کردید، خوب است حساب‌هایی را با ماشین حساب انجام دهید. در محاسبه کل، همچنین در نظر بگیرید که یک ملک بازسازی شده بر اساس میزان مداخلات انجام شده، ارزش آن را ۱۰-۲۰٪ افزایش می دهد.

بنابراین در صورت فروش یا اجاره، مزیت آشکاری نسبت به هزینه‌های انجام شده برای بازسازی خواهیم داشت. اگر می‌خواهید پروژه بازسازی ساختمان را به یک تیم متخصص واگذار کنید، درگیر خرید مصالح ، قطعات کوچک و بزرگ و پرداخت دستمزد روزانه نیستید و بودجه را بر اساس حجم کار شرکت متخصص برای شما تامین می‌کند ولی اگر خودتان قصد بازسازی دارید باید میزان دستمزد تعمیر‌کاران، مصالح، و …را محاسبه کنید و بر اساس آن بودجه و نیاز‌هایتان را تعیین کنید.

تعیین بودجه قبل از شروع کار-decoramsin.com

در پایان

وقتی همه چیز مرتب شد، می‌توانیم ساخت و ساز را شروع کنیم. اگر تصمیم گرفته‌اید که شخصاً کار را هماهنگ کنید و متخصصان مختلف درگیر را مدیریت کنید، همیشه تمام فعالیت‌های در حال انجام را زیر نظر داشته باشید، بدون اینکه زیاد مزاحم شوید یا دست خود را روی کار دیگران بگذارید. شما برای کار به افراد حرفه‌ای پول داده اید و اگر متوجه مشکلی شدید، رو در رو با آنها صحبت کنید.

برای کسانی که ترجیح می‌دهند مشکلی نداشته باشند و از  یک متخصص کمک می‌ گیرند که همه کارها را انجام دهد، کار راحت‌تر است. شرکت یا فرد طراح و متخصص  تیمی از طراحان داخلی و بازسازی‌کنندگان با تجربه و حرفه‌ای اثبات‌شده را  تشکیل می‌‌دهد، صنعتگران ساختمان قادر به کمک در هر مرحله از طراحی تا اجرا، با تضمین نتیجه نهایی که همیشه مطابق با انتظارات شما باشد، از شما پشتیبانی می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا