اصول و قواعد دکوراسیون مدرن

دکوراسیون و دیزاین یک ساختمان بسیار مهم و با اهمیت است؛ لذا به ساکنان آن ساختمان احساس خوبی القا می کند. تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان ها کاری آسان نیست. یک تغییر اشتباه باعث شده چیدمان و جلوه ساختمان بهم بریزد. به همین خاطر بایستی قبل از اقدام به تغییر دکوراسیون در رابطه با قواعد و اصول اصلی آن اطلاعات مفیدی کسب کنید.

امروزه دکوراسیون های مدرن مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده اند. اگر تمایل دارید، شخصا به تغییر دکوراسیون خانه یا محیط کار خود بپردازید؛ این مقاله را دنبال کنید.

 

طراحی دکوراسیون مدرن

طراحی دکور داخلی و بیرونی ساختمان ها به سبک های مختلفی انجام می گیرد. هر کدام از سبک ها به ساختمان جلوه ی به خصوصی ایفا می کند؛ به همین دلیل افراد در انتخاب سبک منتخب شان حساس و سخت گیر هستند.

طراحی دکوراسیون در دنیای امروز، بیشتر مدرن است؛ لذا با ورود تکنولوژی به جوامع، افراد با سبک های دکوراسیون در دیگر کشور ها نیز آشنا شدند. سبک های مدرن ترکیبی از چندین سبک مختلف است. این سبک اصلا شلوغ و آزار دهنده نیست؛ به همین علت جزء طراحی های پر کاربرد می باشد.

سبک های مدرنی که در طراحی دکوراسیون ساختمان ها به کار می روند، از طرح و مدل های مختلفی بهره مند هستند. وجود تنوع در این سبک منحصر به فرد باعث شده از سبک های مدرن در محیط های کاری نیز استفاده شود.

دکوراسیون های مدرن بر گرفته از فرهنگ های مختلف هستند. به همین دلیل در تمام کشور های جهان مورد استفاده ه قرار می گیرند. برخی از کشور ها برای این که فرهنگ و تمدن خود را حفظ کنند؛ حتی در طراحی دکوراسیون های مدرن نیز از ابزار آلاتی که با هنجار و آداب شان مطابقت دارد، بهره می گیرند.

به طور مثال، از تابلو یا مجسمه هایی در تزئین یا چیدمان این دکوراسیون استفاده می کنند؛ که بازگو کننده تاریخ و تمدن سرزمین شان است.

طراحی دکوراسیون مدرن

قواعد و اصول پایه، در طراحی دکوراسیون مدرن

طراحی دکوراسیون روز به روز با سبک های بروزی روبه رو می شود. محبوب ترین سبک در این عرصه طراحی، انواع سبک های مدرن می باشد. هر طرح یا سبکی که در طراحی دکوراسیون ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ از قاعده و اصولی پیروی می کند.

برای پیاده سازی هر سبک دکوراسیون، تنها بایستی به قواعد و اصول آن تسلط داشته باشید. از آن جایی که امروزه ما در دنیایی پر از تکنولوژی های بروز زندگی می کنیم؛ یادگیری اصول اولیه طراحی دکوراسیون کاری زمان بر و سخت نیست، لذا افراد می توانند به راحتی از طریق فضای مجازی در این زمینه پیشرفت کنند.

در ذیل، به برخی از مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون مدرن اشاره شده است. اگر تمایل دارید، شخصا به طراحی دکوراسیون ساختمان خود بپردازید؛ موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

  • رنگ:

مهم ترین شاخصه در طراحی دکوراسیون مدرن، رنگ است. رنگ ها به ساختمان زندگی می بخشند. به همین علت، بایستی رنگ هایی را انتخاب کنید، که سردی محیط ساختمان شما را از بین ببرد.

  • بافت طراحی دکوراسیون:

بافت، در طراحی دکوراسیون تنها به رنگ اکتفا نمی شود؛ بلکه لوازم تزئینی نیز شامل بافت دکوراسیون هستند. به همین علت شما بایستی لوازمی را در چیدمان دکوراسیون خود انتخاب کنید، که با سبک و نوع ساختمان تان همخوانی داشته باشد.

  • پوشش دیوار:

دیوار ها در طراحی دکوراسیون ساختمان ها نقش به سزایی ایفا می کنند. برای این که بین تجهیزات و محیط ساختمان شما هارمونی زیبا ایجاد شود، بایستی با استفاده از رنگ، کاغذ دیواری و… بر روی دیوار هایتان پوشش ایجاد کنید.

  • کف پوش:

اگر تمایل دارید، در ساختمان تان از فرش استفاده نکنید؛ از کف پوش های طرح چوب استفاده کنید. این گونه از کف پوش ها برترین نوع این محصول هستند؛ لذا نه لیزند و نه این که نور را بازتاب می کنند.

  • مبلمان در طراحی دکوراسیون :

مبلمان در طراحی دکوراسیون مدرن بسیار استفاده می شود. اگر متراژ ساختمان شما بسیار است، می توانید از چندین ست مبل استفاده کنید. بهتر است، از مبلمان های سنتی و کلاسیک در سالن پذیرایی استفاده کنید؛ چرا که رسمی تر هستند. هم چنین می توانید از مبل های راحتی در اتاق های خواب یا نشیمن استفاده کنید.

  • متراژ ساختمان:

متراژ ساختمان نقش مهمی در طراحی دکوراسیون مدرن ایفا می کند، چرا که باعث شده سایز و اندازه تجهیزات به کار رفته در دکوراسیون مشخص شود.

قواعد و اصول پایه، در طراحی دکوراسیون مدرن

نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون مدرن

  1. در اغلب دکوراسیون های مدرن از رنگ های متضاد استفاده می کنند؛ لذا ترکیب رنگ های متضاد جلوه خوبی به محیط می بخشد. به طور مثال، می توانید از رنگ سفید و خاکستری یا سفید و مشکی استفاده کنید.

از رنگ هایی در طراحی دکوراسیون ساختمان هایتان استفاده کنید، که لطیف و آرامش بخش باشند؛ چرا که باعث شده شما آرامش زیادی به دست بیاورید.

  1. بهتر است، برای پوشش دیوار های داخلی اتاق ها از کاغذ دیواری استفاده کنید.
  2. برچسب ها برای دیوار ها بی نظیر هستند؛ اگر دوست دارید، جلوه ای زیبا به ساختمان هایتان ببخشید. می توانید از انواع برچسب ها بهره بگیرید.
  3. از طرح های شلوغ به هیچ وجه برای طراحی دکوراسیون ساختمان تان استفاده نکنید؛ زیرا باعث شده محیط داخلی ساختمان شلوغ و متشنج باشد. به همین علت، چنین سبک هایی برای کار یا استراحت مناسب نیست.

 

نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون مدرننکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون مدرن

 

آیا می توانیم، شخصا دکوراسیون مدرن را در ساختمان هایمان اجرا کنیم؟

پیاده سازی دکوراسیون مدرن در ساختمان ها مانند هر کاری، سختی های خودش را دارد، اما با این حال اگر بر قواعد و اصول دکوراسیون مدرن تسلط داشته باشید؛ می توانید به طراحی و اجرای دکوراسیون ساختمان مشغول شوید.

اگر می پسندید، زیبایی و جذابیت دکوراسیون مدرن چشم گیر باشد؛ بهتر است،  طراحی دکوراسیون مدرن ساختمان ها را به افراد متخصص واگذار کنید. اگر نگران قیمت و هزینه ها هستید، مجموعه رامسین بهترین گزینه است؛ زیرا با مناسب ترین قیمت ها به طراحی دکوراسیون ساختمان ها می پردازند.

آیا می توانیم، شخصا دکوراسیون مدرن را در ساختمان هایمان اجرا کنیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا