اصول طراحی ویلا جنگلی

طراحی‌ ویلا برای داشتن محیطی مناسب و آرامش‌بخش درویلا امری ضروری وحیاتی می‌باشد. ویلاها اگر طبق اصول طراحی ساختمان ویلا ساخته شوند، قادرهستند آرامش و رفاه بیشتری را برای زندگی تامین نمایند. طراحی ساختمان و ویلا یک عمل خاصی است که باید توسط اشخاص حرفه ای صورت پذیرد.

 

اصول طراحی ویلای جنگلی

اشخاصی که به‌عنوان طراحان ساختمان و ویلا از نظر نماهای داخلی ومعماری بیرونی فعالیت دارند، باید مشتاق این کار باشند و علاقه خیلی زیادی به این جزئیات بپردازند؛ اصول طراحی ویلا و ساخت وسازها را به درستی مطالعه کنند و به‌خوبی مطلع باشند که هزینه‌های طراحی ساختمان‌ها چقدر است وچگونه همه مراحل را دنبال نمایند.

برای طراحی ویلا شیک وکلاسیک یا ویلاهای لاکچری به یک طراحی بسیار خوب نیاز است که قادرباشد در تیم‌سازی هم قوی عمل نماید. نتیجه یک طراحی عالی برای ویلاهای شیک ولاکچری درجنگل، دستیابی به ساختمانی می‌باشد که بیشترازآنچه انتظار می‌رود مناسب زندگی باشد.

طراحی ویلای نوین وامروزی در جنگل از سبکی ساده ومشخصی برخورداراست. برای دست‌یافتن به یک طراحی خوب باید مطمئن شوید که تمامی عناصر طراحی به‌صورت دقیق انتخاب شده است. انواع ویلاهای نوین وامروزی در جنگل بیشتر از طیف گسترده‌ای از سبک معماری و طراحی داخلی تبعیت خواهند کرد.

اگه قادرهستید شیک‌ترین طراحی را برای ویلا انجام دهید و مشتری‌های زیادتری را برای ساختمان‌ها جذب نمایید، نکته‌های بسیار مهمی وجود دارد که باید به آنها بپردازید. طریقه طراحی ویلا محاسبه هزینه‌های طراحی ساختمان و درنظرگرفتن همه عنصرهای طراحی داخلی وخارجی بسیار با اهمیت می‌باشد.

قبل از واردشدن به مبحث آشنایی با اصول طراحی ویلا در جنگل باید مشخص نمایید که کدام یک از سبک‌های طراحی را پسند کرده‌اید. معماری مینیمالیسم یا باستانی وکلاسیک بایکدیگر کاملا متفاوت می‌باشند. گونه کاربردی که یک منطقه دارا‌ است، دوباره به طراحی ساختمان بازخواهدگشت.

به این معنی که بعضی از ویلاها از سبک‌های کلاسیک تبعیت خواهندکرد، ولی از نمای شیشه‌ای یافلزی واستیل برخوردار می‌باشند و بعضی دیگر از ویلاها قالب نوین وامروزی را دارند، ولی از مصالح بتنی محکم و با قالب خلاقانه برای ساخت آنها بکارگیری شده است. طراحی ویلاهای نوین ومدرن، بسیارساده‌تر و بسود ‌تر است وبه‌صورت کلی با ویلاهای کلاسیک کاملا متفاوت می‌باشد.

زمانیکه به یک ویلای نوین ومدرن تماشا کنید، بسیار آرامش دهنده‌تر می‌باشد و به گونه‌ای شمارا با زندگی‌های امروزی پیوند خواهدداد. ولی هنگامیکه به یک ویلا با طراحی کلاسیک تماشا کنید، شما را به دنیای قدیم خواهد برد. یک طراح کارکشته، به همه این سبک‌های طراحی کاملا مسلط می‌باشد و بهترین ومناسب‌ترین ایده‌ها را اجرا خواهد کرد.

 

اصول طراحی ویلای جنگلی

چه نکاتی را در طراحی ویلای جنگی مهم است؟

به ویلاهایی که در منطقه‌های سرسبز یا دامنه کوه‌ها ساخته می‌شود را ویلای جنگلی می‌گویند. طراحی ویلای جنگلی طبق معمول به دوصورت زیر اجرا خواهدشد:

  • ویلاهای جنگلی مستقل
  • ویلاخای جنگلی به‌گونه شهرک جنگلی

چه نکاتی را در طراحی ویلای جنگی مهم است؟

طراحی‌ ویلاهای جنگلی بیشتر به سبک مدرن صورت می‌پذیرد. در قدیم، بیشتر ویلاهای جنگلی به‌گونه کلاسیک یا سنتی انجام میشده است. ولی در قرن جدید اکثر افراد برای این ویلاها از سبک مدرن بهره می‌برند. حتی بیشتر کارفرماها مایل هستند ویلاهای دوبلکس جنگلی را نیز به‌صورت مدرن بسازند. طراحی نمودن ویلاهای مدرن از سبک‌های خاص ویلاسازی می‌باشد که امروزه توانسته است طرفداران بسیاری را جذب نماید. ولی تعداد بسیارکمی از شرکت‌ها در ایران قادرهستند طراحی پسندیده و استانداردی را طبق سلیقه و نظرکارفرما طراحی واجرا نمایند.

علاوه بر توجه نمودن به نمای بیرونی یک ویلای جنگلی، دکوراسیون‌های داخلی نیز می‌تواند به صورتی بسیار شیک وجذاب صورت پذیرد. نیز، محوطه‌سازی مناسب هم از آپشن‌های مهم در دکوراسیون‌های مدرن می‌باشد که در ویلاهای جنگلی به آن اهمیت داده خواهدشد. در این ویلاها می توان برای جذب بیشتر نمای خارجی از آلاچیق یا باربیکیو استفاده نمود.

ساختن آبنما و به‌وجوآوردن محوطه‌ای سرسبز در ورودی ساختمان‌ها نیز از عامل مهم طراحی ویلای جنگلی می‌باشد که به آن اهمیت بسیاری داده می‌شود. اعتدال هوای جنگلی انگیزه ای بسیارقوی است برای طراحی های فضای وسط ویلا تا زیادترین بهره از بودن در طبیعت در فضایی کاملا امن و نیمه محصور حاصل شود. عرشه های گسترده ایوان ها وتراس ها ازجمله رابط بیرون و درون می باشند.

انتخاب مناسب رنگ‌ها در اصول طراحی

رنگ‌ها یک جزء جدایی ناپذیر از طراحی ویلا می‌باشند. ترکیب درست رنگ‌ها برای طراحی‌های داخلی ویلاهای نوین ومدرن یا طراحی خارجی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. بعضی از طراح‌های داخلی، رنگ‌های خنثئ را با رنگ‌های پررنگ‌تر وتیره ترکیب خواهندکرد. در طراحی به سبک نوین ومدرن، تزئینات داخلی طبق معمول از رنگ‌های پاستیلی بکارگیری خواهدشد. این موضوع به هیچ‌وجه باعث مجبورشدن صاحب ویلا نخواهدشد که حتما از یک رنگ استفاده نماید. زیرا قادراست هررنگی را که مایل است را انتخاب نماید.

برای طراحی نمودن ویلا در نمای داخلی دقت نمایید که از رنگ‌هایی که مکمل یکدیگر هستند استفاده کنید یا شرایط را در حالت متعادل تنظیم کنید. عالی‌ترین راه‌حل این است که رنگ‌ها را از پالت رنگ انتخاب نمایید. بعضی از زیباترین رنگ‌ها برای دکوراسیون‌های داخلی وطراحی ویلاهای نوین ومدرن دارای ترکیبی ازسفید ونقره‌ای، سفیدوخاکستری، زرد روشن و غیره می‌باشد. از رنگ‌هایی بهره گیرید که آرامش‌بخش باشد باعث ایجاد احساس خوشایندی در شما شود.

 

انتخاب مناسب رنگ‌ها در اصول طراحی

طراحی ویلای جنگلی

سخن پایانی

هوای‌ تمیز ومناسب، منظره‌های دلنشین وزیبا، دور بودن از آلودگی‌های صوتی شهرها ازمزایای دارابودن ویلای جنگلی می‌باشد. به علت وجود آب وهوای مناسب در منطقه‌های جنگلی، طراحی ویلاهای جنگلی به‌گونه‌های خاص ومتفاوت از اغلب ویلاها ساخته خواهدشد که موجب بالارفتن جذابیت ودلنشینی آنها خواهدشد. همچنین در زمان ساخت و طراحی ویلاهای جنگلی از مواد اولیه باید استفاده شود که در مقابل رطوبت هوا در امان باشد و از مقاومت بالایی برخوردار باشند. اگربه دنبال طراحی خاص ومنحصربه فرد برای ویلا هستید حتما به وب سایت رامسین مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا