از چه سبک هایی می توان در دکوراسیون ویلا های کوچک استفاده کرد؟

طبیعتاً دیزاین محیط های کوچک و نقلی بسیار ساده و سهل است. لذا زمانی که سخن از طراحی محیط داخلی یک فضای بزرگ چون ویلا ها به میان می آید، قطعاً کاری چالش برانگیز و جذاب خواهد بود. عظیم ترین چالش در دکوراسیون داخلی ویلا ها، برجسته نمودن هر محیط در عین حال حفظ یکپارچگی و زیبایی آن است. نهایتاً شناخت اقسام گوناگون سبک ها و همچنین رعایت نکات اصلی در ارتباط با طراحی دکوراسیون ویلا های کوچک با هر سبک و سیاق به شما کمک خواهد کرد. با استناد به این نکات و نیز دقّت عمل به علاقه شخصی خود همچنین بودجه ای که شما در اختیار خود دارید، می توانید سبک مدّنظر را انتخاب و آن را به بهترین شیوه ی ممکن اجراء بنمایید. اتخاذ درست و اجرای صحیح منجر به ایجاد محیطی مطلوب و دلپذیر از نتیجه پایانی خواهد گردید.

معرفی سبک شهری در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

سبک دکوراسیون شهری با الهام از زندگی شهر نشینی، محیطی مدرن و آرامش بخش در بطن خانه رقم می زند. خصوصیات این سبک از دکوراسیون داخلی، بسیار به خصوصیات سبک صنعتی شبیه است. لذا این دو سبک در ظاهر و جزئیات با هم دیگر تفاوت دارند. این سبک به نسبت سبک های صنعتی و یا معاصر محیطی منعطف تر را رقم می زند و به منزل شما حس راحتی خاصی خواهد بخشید. فضای به اجراء رساندن سبک دکوراسیون شهری کوچک و محدود می باشد. این چهارچوب منجر خواهد شد که طراح و دکوراتور در این قبیل از سبک از شیوه های خلاقانه و نوآورانه ای جهت پیش گیری از هرج و مرجی محیط بهره گیرد. رنگ هایی خنثی، مبلمانی راحت، پنجره هایی یکپارچه و متحد، دیواره هایی آجری از جمله خصوصیات دکوراسیون داخلی شهری محسوب می شود. این سبک برای اشخاصی که مایل هستند زندگی خود را پر از حال و احوال شهری کنند، مطلوب به نظر خواهد رسید.

معرفی سبک شهری در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

معرفی سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

سبک مینیمال از جمله سبک های مدرن در دکوراسیون داخلی است که غالباً اشخاص فکر می کنند بسیار سرد و خشک و خالی است. حال آن که این سبک حاوی ظرافت و زیبایی ویژه ای می باشد که به زیبایی و چَشم نوازی ویلا کمک خواهد کرد. این قبیل از سبک را اغلب تحت عنوان سبکی ساده، بی آلایش و به دور از شلوغی تلقّی می کنند. به عبارتی در سبک مینیمال سادگی و بهره‌ گرفتن از ارکان ساده در الویت قرار خواهد داشت. بهتر است این گونه بگوییم که؛ این سبک محیطی گرم، ساده و بسیار شیک را در اختیار شما می گذارد.

معرفی سبک روستیک در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

دکوراسیون روستیک با الهام گیری از محیط بیرونی و ادغامی از سبک فارم هاوس ها و سبک و سیاق طراحی صنعتی می باشد که تمرکز آن برروی نما و دکوراسیون طبیعی، چوب خام یا چرم انجام می شود. سبک دکوراسیون روستیک و یا روستایی در ویلا های شمالی کشور مطلوب ترین گزینه به جهت دکوراسیون داخلی ویلا محسوب می شود. شما تنها کافی است که تصمیم صحیحی را در اتخاذ المان ها و ارکان به خرج دهید. به عنوان نمونه بهره گرفتن از مبلمان مخملی زیبا به رنگ ملایم در این سبک دکوراسیون داخلی می تواند مناسب ترین باشد.

معرفی سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

شروع معماری سبک کلاسیک از روم باستان و یونان قدیم بر گرفته است. نیز تا به اکنون طرفداران بسیاری را در جای جای جهان به دست آورده است. سبک کلاسیک یکی از سبک هایی است که از جانب اکثریت مورد پسند واقع شده است. شما می توانید از این سبک در تمامی مکان ها استفاده بنمایید، همانند؛ ویلا های کوچک، ساختمان و… .

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی ویلا همیشه و در همه حال توجه تعداد بیشماری از بیننده ها را به سمت و سوی خود جذب می نماید. این سبک از دکوراسیون به علّت برخورداری از برخی خصوصیات چون؛ پنجره های مستطیل شکل در تضاد با طبیعت اطراف خود نمی‌ باشد‌.

خصوصیات خاص سبک دکوراسیون کلاسیک؛

بله به دلیل وجود این موضوع که سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک از دیرباز طرفداران بیشماری را داشته است، ما برخی از مهم ترین ویژگی های این سبک را بازگو خواهیم کرد.

  • بهره گیری از طرح و الگو و استاندارد شطرنجی، گل دار گاهاً راه راه در طراحی ویلا کوچک.
  • استفاده از رنگ سفید جهت رنگ آمیزی و آراستن دیوارها به همراه سقف ویلا و ستون ها.
  • دارای برخی پیچیدگی ها و دشواری ها به نسبت دیگر سبک های موجود همانند سبک مدرن.
  • استفاده از برخی رنگ های خاص همانند؛ قهوه ای، زرشکــی، کرم، سفید یا طـــلایی و برنز.
  • بهره گیری از چوب های طبیعی به جهت طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک به سبک کلاسیک همانند؛ چوب درخت گیلاس.
  • و بسیاری از موارد دیگر.

معرفی سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

این سبک در چند سال گذشته در کشور ما محبوبیت بسیاری پیدا نموده است. شما می توانید به راحتی از این سبک در طراحی ویلا های کوچک خود استفاده بنمایید. سبک معاصر هم شیوه ای از سبک مدرن می باشد. البته که تشخیص این دو از یک دیگر اندکی سخت به نظر می رسد. از ویژگی های بارز این سبک که می تواند آرامش را هم در وجود شما رقم زند، عبارت است از؛ استفاده از رنگ هایی خنثی، ملایم و آرامش بخش، اشکال هندسی، مبلمانی ساده و شیک البته با ارتفاعی اندک از سطوح زمین. آشپزخانه در سبک مدرن به حالت اپن و جزیره ای طراحی می شود که اجزای تشکیل دهنده آن در مقابل دید نیستند‌.

معرفی سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

معرفی سبک سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک؛

سبک دکوراسیون سنتی از جمله سبک های بسیار زیبا و چَشم نواز در حیطه دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک است. این سبک بر عقاید و افکار، آداب و رسوم، سبک و سیاق زندگی، باور و اعتقاد گذشتگان پافشاری می کند. از خصوصیات این سبک می توانیم به استفاده از؛ مبلمان منبت کاری شده، ظروف متنوع مسی، سرامیک های پر از طرح و نقش، پرده هایی ضخیم، حوضچه هایی پر از ماهی، صندوقچه های قدیمی، و… اشاره نماییم. برای آن که سبک سنتی شما حال و احوال روزگاران قدیم را به خود بگیرد، می توانید از تخت های چوبی در حیاط خود استفاده کنید. اگر روی تخت ها را با قالیچه ها و گلیم های سنتی بی آرایید که چه بهتر!

ما در این متن از خود تنها به چند مدل از سبک دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک اشاره نمودیم. البته شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا