اجرای طراحی داخلی با سبک ایرانی -decoramsin.com

اجرای طراحی داخلی به سبک ایرانی

حتما هنوز هم با دیدن عکس های خانه پدر بزرگ و مادربزرگ به وجد می آییم و به اصطلاح دلمان برایشان می رود. هنوز هم وقتی پا در یک فضای سنتی که دکوراسیون ایرانی تمام و کمال در آن جریان دارد می تواند بیش از هر فضای دیگری حال ما را خوب و حس خوشایندی را در ما زنده کند. در هر خطه ای آداب و رسوم و فرهنگ خاصی حکم فرماست که افراد وابسته به آن؛ نوع چیدمان داخلی و حتی معماری کلی منزل خود را انتخاب می کنند. نوع چیدمان در منازل ایرانی ها وابسته به تاریخ و فرهنگی می باشد که از دوران باستان مرحله به مرحله انتقال یافته و دستخوش تغییرات بسیاری شده است. در حال حاضر در طراحی داخلی با سبک ایرانی برخی از عناصر وابسته به روحیات و سلایق یکسان ما ایرانی ها همچنان پابرجاست. اما برخی دیگر همزمان با تکنولوژی پیشرفت چشم گیری را پشت سر گذاشته اند.

اکنون با تصاویری فاخر و بسیار لوکس از طراحی داخلی منازل ایرانی روبه رو می گردیم که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. درست است که این زیبایی و جذابیت شگفت آور در طراحی داخلی منازل ایرانی ریشه در فرهنگ و تمدن کشورمان دارد. اما تلفیق آن با سایر سبک های غربی توانست روح دیگری به نوع چیدمان داخلی در منازل ایرانی ببخشد.

 

 

اجرای طراحی داخلی با سبک ایرانی -decoramsin.comاجرای طراحی داخلی به سبک ایرانی

درست است که در حال حاضر در خانه های ایرانی شاهد سبک ها متعددی هستیم که باب میل و سلیقه ما به عنوان یک ایرانی پیش خواهد رفت؛ اما زمانی می توانیم به طور جد یا تمام و کمال در باب اجرای طراحی داخلی به سبک ایرانی سخن بگوییم که در بخش عمده و  تمامی خانه شاهد نشانه هایی از فرهنگ، آداب و رسوم و هنر دست ایرانی ها باشیم. که از آن ها به عنوان ویژگی های برجسته منازل ایرانی نام برده می شود.

ویژگی طراحی داخلی به سبک ایرانی

در این قسمت به نشانه هایی اشاره خواهیم داشت که با مشاهده قسمت کثیری از آن در یک فضا می توانیم با اطمینان خاطر در مورد سبک غالب ایرانی در نوع چیدمانش بحث کنیم :

ظروف و سبد های حصیری-decoramsin.comظروف و سبد های حصیری

این صنایع دستی ایرانی برای ما نامی جدیدی و نا آشنا نخواهد بود، چرا که همه ما از همان دوران کودکی با سبد ها و ظروف حصیری که هنر دست مردم جنوب کشور هستند به خوبی آشنا شده ایم. این ظروف حصیری عنصری خالص از طبیعت است که به واسطه رشته های نازک برگ درخت نخل بافته می شوند. این ظروف در سبد های حصیری علاوه بر زیبایی تکرار ناپذیر در فضا، حال و هوای سنتی ایرانی؛ را به فضا می بخشد.

ظروف مسی

ظروف مسی-decoramsin.comدر ایام قدیم از این ظروف فقط به جهت فرآیند پخت و پز بهره می بردند؛ در حالی که امروزه علاوه بر این کاربرد خاصیت تزئینی نیز پیدا کرده است. البته بدون تعارف بگوییم که خرید مس با هزینه بالایی همراه است اما حضورش در کنار سایر وسایل تزئینی به خوبی سبک ایرانی را به نمایش می گذارد. شهرهای یزد و کرمان از پرچم داران تولید ظروف مسی هستند.

استفاده از پشتی در چیدمان در طراحی داخلی

استفاده از پشتی در چیدمان در طراحی داخلی-decoramsin.comدر گذشته و در خانه همه ما ایرانی ها پشتی از کالاهای اصلی در چیدمان بشمار می رفتند. پشتی ها با قرار گیری در کنار دیوارها شرایط مساعد و راحت تری را به جهت نشستن افراد فراهم می کردند و البته در طرح ها متعدد و عموما رنگ قرمز تاثیر بسزایی در زیبای خانه داشتند. اما در حال حاضر پشتی ها جای خود را به مبلمان داده اند و آن ها را با نقش و نگار زیبا و قرمزشان تنها در خانه های قدیمی خواهید یافت.

البته باید بگوییم که امروزه پشتی ها با اشکال هندسی و طرح و رنگ های متعدد تر، شرایطی ایده عالی را برای ما رقم زدند. شما قادر خواهید بود در کنار هر سبکی در طراحی داخلی منزلتان قسمتی را به فضای سنتی اختصاص دهید. در چیدمان این فضا پشتی ها اصلی ترین نقش را ایفا خواهند کرد. البته این ایده در صورت محدودیت فضا و پایین بودن متراژ ساختمان نیز قابل اجراست؛ فقط کافیست از یک طراح داخلی کمک بگیرید‌.

 

 

 

 

 

فرش های دست بافت ایرانی

فرش های دست بافت ایرانی-decoramsin.comامکان ندارد حرفی از طراحی داخلی یک خانه به سبک ایرانی به میان بیاید و خبری از وجود فرش های زیبای دست بافت ایرانی نباشد. به طور واقع فرش های دست بافت نسبت به سایر ویژگی ها؛ اصالت سبک ایرانی را به تصویر می کشد. این فرش ها با طرح ها و رنگ ها متعدد؛ دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است. ناگفته نماند که فرش های ایرانی در تمام دنیا محبوبیت بسیاری کسب کرده و حس تحسین بسیاری را برانگیخته است. البته تابلو فرش های ایرانی با طرح های دلنشین در این حیطه پیشروی غیرقابل باوری داشته اند.

تعبیه کتابخانه

تعبیه کتابخانه-decoramsin.comایرانیان از زمان های دور نیز با کتاب و کتاب خوانی مانوس بوده اند. دانشمندان، نویسندگان و شاعران بزرگ ایرانی نشانه هایی بارز از ترویج علم، هنر و ادب در این کشور است. تعبیه کتابخانه و قرار گیری کتاب هایی در باب تاریخ و جغرافیای ایران از هر بعدی، کتاب های شعر با اشعار زیبای شاعران ایرانی و…. علاوه بر اینکه اعضای خانواده را به کتابخوانی ترغیب می کند؛ سبب تکامل سبک ایرانی در طراحی داخلی فضا ها می گردد.

پارچه ها دست بافت ایرانی

پارچه ها دست بافت ایرانی-decoramsin.comپته دوزی و پارچه های پشمی دست بافت، پارچه های قلمکاری شده اصفهان که به واسطه تمبرهای چوبی تزئین شده اند و یا ترمه های بی نظیر یزد، که پارچه های ابریشمی گران قیمت با نخ های زیبا از طلا است، حال و هوایی سنتی و دلچسبی را به در طراحی داخلی خانه شما به ارمغان خواهد آورد. این هنرهای زیبا و بی نظیر ایرانی با پهن شدن بر روی میز های متفاوت یا مورد استفاده قرار گرفتن در قالب های دیگر حس ذوق و تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد.

تمام موارد گفته شده فاکتور هایی هستند که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر فضایی کاملا ایرانی و البته دلنشین را به تصویر خواهند کشید. اما تصمیم گیرنده نهایی به عنوان یک علاقه مند به سبک ایرانی شما هستید که این طراحی داخلی منزل به سبک ایرانی را در  فضای کلی خانه اجرا کنید یا قسمت از خانه را؛ برای ایجاد فضایی ایرانی سنتی اختصاص دهید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *